Dotaz pro chlaďaře, elmag. ventil do ledničky

Reklama
DD Drak Drak @drak.drak před 4 roky28.07.2019 07:44:00
Dotaz pro chlaďaře, elmag. ventil do ledničky

Prosím o radu. Dokázal by mi někdo vysvětlit, jak je ovládaný ventil pro přepouštění chladiva v kombinované chladničce? např. https://shop.electrolux.cz/chladnicky-mr…
Dostala se mi do ruk zanovní lednička s vypálenou ovládací deskou a chci si ji rozchodit pomocí STC-1000. Mrazák mi funguje krásně, ale nedokážu přijít na to, jak ovládat ten ventil. Na štítku je 220-240V AC, 50-60 Hz. Když ale na něj přivedu napětí, tak docela nahlas vrčí a hřeje se, sice mi chladí i lednička i mrazák, ale navíc se chladí i vstupní trubka do kompresoru, což má za následek nemalou potopu pod ledničkou, způsobenou kondenzátem. Takže se nejspíš musí ovládat jinak, než přímým napětím. Dokázal by se někdo podělit o zkušenost? Díky

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.