Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Klimatizace do bytu bez balkonu?

Autor: Lukáš Pospíšil
Datum: 29.07.2019 12:40
uživatel: 130605


Rád bych do bytu 3 klimatizační jednotky. Bydlíme v 5. patře, nemáme balkón a nad celým naším bytem je půdní byt. SVJ nám nepovolí instalaci na stěnu domu. Jedinou šancí je umístění na střechu (cca 5m) a vedení světlíkem.

1) Chápu to dobře, že nám od světlíku po celém bytě povede 6 trubek (2 trubky ke každé jednotce)?
2) Kondenzát jde z vnitřních jednotek, je to tak? Pokud ano, kam s ním? Kapat z okna nám to SVJ nepovolí, okap je daleko, takže to musíme tahat po bytě k nejbližšímu odpadu?

Moc se v tom nevyznám, tak se omlouvám za hloupé dotazy. Jestli má někdo nápad/návrh na řešení, nebojte se napsat. Díííky moc

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: bob svaton
Datum: 29.07.2019 19:03 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120077
reakce na ...
i kdyby vam svj povolilo montaz na stenu tak ke kazde jednotce povedou dve trubicky a jeste jeden kabel 5*1,5 a odvod kondenzatu. tim svetlikem to bude lepsi protoze byva uprostred bytu a jednotky namontujete asi nad dvere. muzete zvolit montaz do list nebo sekat. do vnitrnich jednotek osadite cerpadla kondenzatu a pak je jiz 6mm hadicka.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama