Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Řešení přístřešku pro auto

Autor: Lukáš Doležal
Datum: 02.08.2019 08:56
uživatel: 117850

Fotogalerie:

Dobrý den, opožděně řeším přístřešek na auto, bohužel jsem na to měl myslel v projektu, ale nenapadlo nás to. Máme bungalov s přesahem střechy 90 cm a podbití kolmé ke stěně a klasické krovy z 16 x 8. To je vlastně důvod proč nesáhnu po nějakém hotové konstrukci, asi by vypadalo divně mít střechu pod střechou. Taky máme 20 cm zateplení a tak jsem po dlouhém bádání vymyslel pro mě uspokojivé řešení, ale budu moc vděčný za každý názor i váš čas, že jste si můj elaborát přečetli až sem.

Abych popsal řešení i obrázek. Růžové jsou krovy, ještě tam nemám ukázaný ten rohový. Na konec by se zavěsil trám 16 x 8 v délce 5m (tak aby to vyšlo s krovem) dal bych tam vruty a nějaké tesařské spojky, pokus jsou pro tento spoj a pak už je to jasné. Tesařské botky trámky, přes a na druhé straně podepřít. Na střeše bych měl moc rád tašky jako na domě. Případně bych to vyřešil nějakým plechem kvůli hmotnosti.

Ještě jednou děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Filip Filip04.08.2019 18:00
Lukáš Doležal04.08.2019 12:09
Filip Filip04.08.2019 08:48
Vladimír Buk04.08.2019 00:32

Datum: 04.08.2019 12:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117850
reakce na ...
Děkuji za odpovědi. Už jsem to diskutoval i s odborníky na střechy a tím pádem se omlouvám za špatné vyjadřování. Není to moc lehké pro lajka. A děkuji za upozornění na okapy, na ty samozřejmě myslím, nerad bych to někde zaplavoval vodou. Takže vpusť už to mám nachystanou.

Autor: Filip Filip
Datum: 04.08.2019 18:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Ahoj. Co na to Vaši odborníci ? Velmi by mě to zajímalo. Filip

Autor: Filip Filip
Datum: 04.08.2019 08:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Ahoj. To si představujete moc růžově. Střecha pod střechou je naprosto klasické řešení právě pro Váš případ. Předpokládám, že přístřešek bude mít max 3 x 6 m a výšku max.2,5 m. Pokud máte dostatek prostoru na výšku, tak nemůžete mít žádný problém ( cca 280 - 300 cm ) mezi finální podlahou a stávajícím podbitím přesahu střechy. Hmotnost krytiny nehraje roli, to vyřešíte správným nadimenzováním krokví. Nicméně, pro skládanou krytinu ( tu co máte na střeše domu ) platí nějaký minimální spad, aby byla nepropustná pro vodu. Pokud se do spádu nevejdete, tak bych raději použil něco jiného. Já jsem na pergolu použil polykarbonátové trapézové desky. Nicméně můžete použít jakoukoliv velkoplošnou krytinu. Já mam na chatě: https://www.lindabstrechy.cz/srp-click
PS To Vaše řešení asi nepočítá s tím, že tam máte na konci střechy okapy…..
Filip

Autor: Vladimír Buk
Datum: 04.08.2019 00:32 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100029
reakce na ...
Váš popis nekoresponduje s obrázkem a navíc je technicky nesrozumitelný.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama