opravit nebo otlouct staré vápenné omítky

Reklama
JH jiří haberle @jiri.haberle před 4 roky05.08.2019 14:01:00
opravit nebo otlouct staré vápenné omítky

Dobrý den, v domě mám staré vápenné omítky na plné pálené cihle. Dům z roku 1932 a na zdech je několik vrstev malby. Zkoušel jsem to škrabat špachtlí ale moc to nejde a když už se dostanu až na omítku tak se to začína drolit a snadno se proškrábu až na cihly. Vrstva omítky je navíc celkem tlustá nekde i 4cm a někde jen 0,5cm přitom podklad není zas tak křivý tak nevím proč ta vrstva. Otloukání kladívkem je celkem v pohodě práce, odlupuje se to celkem dobře ale přitom si myslím že by to samo od sebe určitě neopadalo. Poraďte co s tím? Nejraději bych to otloukl a nahodil vápenocementovou omítku nebo něčím co se dneská dává.
PS: Někdo mi radil zatáhnout do lepidla a perlinky ale to se mi teda zdá jako extrém. Máte někdo zkušenosti?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

9 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.