Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

varianty podkladu pro dřevěnou terasu

Autor: Radek Martínek
Datum: 07.08.2019 19:06
uživatel: 115689

Dobrý den,

plánuji dřevěnou terasu ze sibiřského modřínu a rád bych se poradil, jaké jsou možnosti podloží pod terasu. Měl jsem nabídku na štěrkové lože. U toho by ale byly nutné ještě zemní práce a ztracené bednění po obvodu terasy, protože je pozemek v mírném svahu. Cena těchto úprav byla dost šílená. Proto mne napadlo, zda například nejde položit terasu jednoduše na nějaké zabetonované patky nebo něco podobného. Jakékoli další nápady také vítám.
Případně pokud byste měli typ na konkrétní společnost, která by byla schopná to zrealizovat v perfektní kvalitě a za rozumnou cenu, tak také uvítám.

Předem moc díky RM.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 07.08.2019 23:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4
Ahoj. Dřevěná terasa je v podstatě luxus a cena je opravdu velká. Bez ohledu na materiál a na konstrukci. Terasová prkna tvoří menší polovinu nákladů. Ostatní je konstrukce, zemní práce a pod. Zde je moje varianta :

Thermowood LunaD2 26x117x4,2m - 65ks - 24.570,- Kč bez DPH
Thermowood SHP 42x68x4,2m - 18 ks - 6.124,- Kč bez DPHPlastový X clip 200ks - 3bal - 2.022,- Kč bez DPH
Vrut RAPI-TEC Teraso TX15 250ks - 4bal - 1720,- Kč bez DPH Rektifikační terče 162 ks 8.424,. Kč bez DPH

Celková cena 42.860,- Kč bez DPH
Celková cena 51.861,- Kč s DPH
K tomu je potřeba připočíst zemní práce, kamenivo, beton, obrubníky, dopravu a půjčení vibrační desky.
Určitě jsem se pod 60.000 Kč nedostal. Nicméně nemá to chybu.
Filip

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama