Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Výpočet vodních par

Autor: Marek Bednar
Datum: 08.08.2019 18:14
uživatel: 110950

Zdravim p. Kubicek, mohu vas pozadat o vypocet prostupu vodnich par se zaslanim v PDF, pripadne ulozeni obrazku vcetne grafu s krivkou prostupu vodnich par?

Skladba z interieru do exterieru
vnitrni omitka se stukem
Porotherm 24 CB Profi
krizeny dreveny rost z KVH v celkove sirce 20 cm (10+10), vyplneny polystyrenem F70
paropropustna folie
kontralate (provetravana mezera)
dreveny obklad rhombus

Druha varianta by byla rozdilna v pouziti izolace a misto polystyrenu by byla pouzita deskova vata Isover Orsil UNI.

Pokud si udelate cas, tak budu velmi rad 🙂

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Marek Bednar09.08.2019 20:56
Jiří Kubíček09.08.2019 20:32
Marek Bednar09.08.2019 19:25
Jiří Kubíček09.08.2019 11:24
Marek Bednar08.08.2019 19:23
Jiří Kubíček08.08.2019 19:08

Datum: 08.08.2019 19:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Zdravím, jelikož tam bude ta provětrávaná mezera, tak ten dřevěný obklad už do toho zahrnovat nebudu. Jinak vám udělám jen obyčejný 2D výpočet v ploše a zvlášť na místa kde bude izolant a kde bude KVH hranol. Ještě mi napište, zda máte nějaké speciální okrajové podmínky, většinou zadávám běžné hodnoty: teploty -15°C a 21°C, vlhkost v interiéru 50% a v exteriéru 84%.

Datum: 08.08.2019 19:23 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Mate pravdu, ze ta provetravana drevena fasada tam vlastne vubec nemusi byt. Tech -15 je presne nase lokalita a ty ostatni hodnoty take sedi :-)
Mohu Vas jeste poprosit a mozna to bude i zajimat ostatni lidi a tim je zlomovy bod min.sire izolace polystyrenu VS tato deskova vata, kdy uz nevyhovuje prostupu vodnich par. Po pravde se casto setkavam s nazorem, ze do dreveneho rostu jedine vatu a polystyren v zadnem pripade, coz si myslim plati u male sirky izolace.

Predem moc dekuji.
Marek

pripadny email:

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 09.08.2019 11:24 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, výpočty jsem vám zaslal na email. Co se týká té zlomové síly EPS nebo minerálu, tak zde ani tak nezáleží na tom, zda je to v roštu, ale přesně jaký a jak silný materiál je pod izolantem, takže to chce nějaké přesnější zadání, ale zpravidla u většiny zdiva je problém pod nějakých cca 2-4 cm izolantu, ale může se to i lišit, čím je zdivo izolačně lepší a s menším difúzním odporem, tím je to především pro EPS horší, u minerálu je pak dost důležitá vrchní vrstva, tedy druh stěrky a omítky, zde to chce něco s co nejmenším difúzním odporem.

Datum: 09.08.2019 19:25 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Moc dekuji za zaslani vypoctu.

Koukal jsem, ze je tento SW ke stazeni zdarma. Zkousel jsem v nem nejake vypocty a vuci profi programum nejspis nedokaze vytvorit 3D model konstrukce s drevenym rostem, mezi kterym je vlozena izolace. Jak v takovem pripade postupujete, aby to v souctu zohlednilo i rost? S volbou omitky mate naprostou pravdu, zkousel jsem zdavat ruzne skladby a takova akrylatova ma vyssi difuzni odpor.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 09.08.2019 20:32 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zatím jsem dělal jen jednoduché 2D výpočty, ale zkusím konečně někdy i o něco lepší SW, třeba Cube 3D, a možná se i něco dalšího najde, třeba KI Real.

Datum: 09.08.2019 20:56 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ten KI Real jsem pred par lety zkousel v demo verzi a clovek mel krasne vizualni kontrolu nad skladbou vcetne takoveho rostu u ktereho slo pekne delat rozestupy. U skladby strechy bylo zajimave sledovat tepelne mosty. Skoda, ze po jednom update skoncil demo rezim. Katalog vyrobku u profi SW je pomerne bohaty :-)

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama