Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Kotel Panther 25KTO

Autor: Stanislav Spodniak
Datum: 20.08.2019 09:26
uživatel: 130702

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jestli se někdo nesetkal s podobným problémem, jako mám s kotlem já. Kotel je starý cca 5 let, každé dva roky děláme revize + kontroly. Při minulé kontrole na podzim 2017 se měnila v rámci reklamace nějaký díl, přesně si nepamatuji. Nyní to dělá to, že mi ztrácí tlak, dle starších komentářů jsem zjistil, že bude potřeba dotlakovat expanzní nádobu. Sám se do toho pouštět nebudu, čekám na revizáka, kterého mám objednaného delší dobu. Snad brzy dorazí. Pod kotlem na teplovodním zásobníku se objevila voda, tak jsem otevřel kotel a objevil jsem čerpadlo zanesené kamenem (v příloze), volal jsem svého revizáka a on, že to není nic hroznýho, že to počká. Předevčírem jsem ale zjistil, že když stlačím vrch teplovodního zásobníku, tak vytéká trošku vody od přírub. Trubka žádná neteče, vypadá to, že to jde z toho teplovodního zásobníku.

Nedokáže někdo poradit, čím by to mohlo být prosím? V každém případě Protherm už ne, od začátku s tím jsou problémy.

Předem děkuji za veškeré rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Stanislav Spodniak22.08.2019 09:33
Ondřej jjj20.08.2019 18:11
Stanislav Spodniak20.08.2019 12:20
Stanislav Spodniak20.08.2019 12:18
Ondřej jjj20.08.2019 11:41
Jozef Homola20.08.2019 11:04
Stanislav Spodniak20.08.2019 10:41
Ondřej jjj20.08.2019 10:12

Datum: 22.08.2019 09:33 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
včera byl u nás opravář a revizák v jednom. V kotli byl bordel, jak zde bylo zmíněno. Vše bylo zapříčiněno nenatlakovou expanzní nádobou a díky dopouštění v kombinaci s tvrdou vodou se systém zanesl. Systém jsme propláchnuli nějakým roztokem, který bordel uvolní a vyčistí. Poté kotel vyčistil, natlakoval expanzní nádobu a při malém zlepšení jsme odpojili hadici propojující expanzní nádobu s kotlem, které byla kompletně zabetonovaná. Po hodině boje jsme trubku vyčistili, vrátili a kotel funguje jak má.

Všem díky za Vaše rady a názory.

Autor: Ondřej jjj
Datum: 20.08.2019 10:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110009
reakce na ...
Neni chyba kotle ze mate bordel v topeni a kape dle vseho odvzdusnovaci ventil cerpadla. To cerpadlo je prakticky ve vsech kotlich stejny.. tedy chyba na strane .montáže ze vam nedal magneticky filtr. pocitam ze jen vymena odvzdusnovaciho ventilu nebude stačit ale pomalu se budete muset pripravit i na cerpadlo..

To zda je nebo neni nafoukla expanzi nadoba muze byt problem bud servisaka ze ji nefouka nebo taky tim ze nedelate co mate. Tedy servis kazdy rok..

Datum: 20.08.2019 10:41 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji za komentář. Dle servisního technika může být nepořádek v čerpadle a takhle to vyteklo. Ptal jsem se servisního technika a ten mi řekl, že stačí servis 1x za 2 roky. Tak proto nevolám každý rok.

Každopádně nepořádek v tom asi nějaký bude. Při nahřívání teplé vody kotel nepříjemně hučí, zkoušel jsem přepnout i nahřívání vody na topení i na teplou vodu a hučení přestalo. Jak zapnu jen nahřívání teplé vody, kotel zase hučí.

Nevíte čím by mohlo být, že je teplovodní zásobník od vody na vrchu? Z kotle voda nekape to mám ověřené. Včera jsem přes noc vypnul nahřívání vody komplet a voda na TZ zmizela, jak nahřívání pustím, voda se zase objeví. Není vody moc, ale voda tam je. Z žádné příruby voda neteče a pod TZ voda taky nikde není.

V tomto oboru jsem vyloženě laik, takže se to jakýchkoliv oprav nepouštím a raději přenechám odborníkům.

Děkuji.

Autor: Jozef Homola
Datum: 20.08.2019 11:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Jaký máte zásobník vody? Když to hučí, tak možná není schopen odebírat tepelný výkon a nebo máte "zarostlé" výměníky vodním kamenem. Už tloušťka 0,5 mm na teplosměnných plochách významně omezuje přenositelné výkony.

Datum: 20.08.2019 12:18 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
zásobník mám 120 l, který se prodává v soustavě s tímto kotle. Zarostlé trubky to mohou být.

Datum: 20.08.2019 11:41 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jasny ale kotel za bordel v čerpadle nemuze ale neproplachnuty topeni a to ze nemate magneticky filtr

Se podívejte poradne na cerpadlo a poradne si posvitte a zkuste sáhnout kolem nej. Uz je z fotky vidim ze kape za cerpadlem odvzdusnovak od vody. A to mozna i tece cerpadlo ze spoda

Nechte to vychladnout a poradne se podivejte ze mam pravdu. Proste to není chyba kotle

Datum: 20.08.2019 12:20 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Jasný, ale když tomu nerozumim, tak by mi měl odborník poradit nebo říct co mám a nemám dělat. Každopádně děkuji za rady. Večer se zkusím podívat jestli to nemůže být tím odvzdušňovákem. Ale té vody je tam celkem dost a z odvzdušňováku to nekape. Ale podívám na to. Ještě jsem měnil cca před dvěma měsíci tento ventil.

Datum: 20.08.2019 18:11 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Normalne az kotel pujdete zase dopoustet tak bude studenej. Sahnete si na odvzusnovak a uvidite ze budete mit vlhky ruce ale i kouknete na spodek cerpadla zda uz neni vydreny a netece

Jinak jak mate ten novej bilej pojistovak(ten taky neni od prothermu ale od jinyho vyrobce) tak je videt ze voda lehce tece prez cerveny ventilek nad nim jak je dopousteni..

Celkove mi pripada ze mate asi hodně trvdou vodu doma kdyz to takle vsechno odchází

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama