Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Sporak s vymenikem plus kotel + tip na sporak s vymenikem

Autor: Sarka Hozakova
Datum: 22.08.2019 11:02
uživatel: 130716


Dobry den, rada bych se zeptala, zda se da nejak kombinovat topeni v kotli na tuha paliva (Buderus) a zaroven topit ve sporaku s vymenikem (na drevo).

Ptam se protoze na chalupe (velky dum) mame kotel Buderus, ktery v zime vytapi cely dum (2 nadzemni podlazi) a v prizemi mame kuchyn, kde je pouze jeden radiator (drive cele prizemi slouzilo jen jako pradelna, kotelna, susarna). V te kuchyni je sporak bez vymeniku a ten bychom prave chteli vymenit za sporak s vymenikem. Aby se s nim dalo topit napriklad na jare/na podzim. Ten sporak ale urcite nevytopi dum v zime (mame asi 10 velkych radiatoru a dum neni izolovany, takze se musi dost topit). A zaroven pokud bychom v zime nepritapeli v prizemi sporakem, tak tam i pres vykonny kotel bude prvni dny chladno, jelikoz v prizemi je pouze jedno topeni.

Takze se ptam, zda se da topit soucasne ve sporaku s vymenikem a kotli - tusim, ze ne, posilali bychom prilis tepla do obehu, ze ano ?

Takze asi jedine reseni je pridat topeni do prizemi ?

Zaroven mate nejaky tip na dobry sporak s vymenikem ?

Dekuji !!

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jan Temr
Datum: 26.08.2019 10:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100666
reakce na ...
Pěkný den, kombinovat se samozřejmě dá, ale ne bez akumulační nádrže a souvisejících zařízení (zejména systému měření a regulace).

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama