Vhodne topeni do novostavby

Vhodne topeni do novostavby

Dobry den,

Mohli byste prosim doporucit idealni zpusob vytapeni do novostavby s prihlednutim k provoznim nakladum? Procetl jsem tu uz mnoho diskuzi, nicmene nas pripad je trochu specificky v tom, ze jsme koupili hrubou stavbu s projektem a planujeme oproti projektu urcite zmeny. Dum je dvoupodlazni se sedlovou strechou (obyvatelne podkrovi). Topeni bychom chteli podlahove v celem dome, ale rozmyslime se, zda jit komplet do elektriky (topny kabel vs teplovodni s el. kotlem) nebo topeni (a pravdepodobne i vodu) ohrivat plynem (cili teplovodni podlahovka s kondenzacnim kotlem).

Dle projektu je PENB domu spocitano do C, nicmene v projektu je pocitano s okny s dvojsklem a dum neni zateplen polystyrenem => tepelne ztraty (viz. prilozena tabulka) by se tedy mely jeste trochu snizit. Dum je vystaven z cihel Heluz STI 40cm, chteli bychom zateplit sedym polystyrenem o tloustce 8 – 10cm (dle toho, co nam dovoli oplechovani strechy). Do podlahy pocitam (pouze) s 10cm polystyrenu (celkova skladba podlahy bude 18cm, vic nam nedovoli preklady a schodiste). oproti projektu bude v obyvacim pokoji krbova vlozka, pokoje v podkrovi bychom do budoucna radi vybavili klimatizaci.

Mohli byste prosim poradit, jaky system topeni byste volili?

Dekuji za vasi odpoved,
M.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

8 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.