Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Starší vrtaná studna - kolaudace

Autor: David Žáček
Datum: 24.08.2019 16:50
uživatel: 127400


Dobrý den,

koupili jsme stavební pozemek, na kterém původní majitel nechal udělat vrtanou studnu. Ke studni mi předal veškeré dokumenty. Projektovou dokumentaci, stavební povolení,územní rozhodnutí...

Bohužel studna není kompletně dokončená, ze země trčí pouze pažnice. Chybí dodělat ještě zhlaví studny podle projektové dokumentace,tudíž studnu nikdo nezkolaudoval. Stavební povolení nabylo právní moci 29.11.2014 a termín dokončení stavby je 31.12.2017. Ke studni mám i povolení k odběru podzemních vod pro zavlažování pozemku a zásobování budoucí stavby RD (původní majitel už nepostavil) které nabude účinnosti až po zkolaudování stavby.

Chci se zeptat jak dál postupovat, pokud bych chtěl studnu zkolaudovat. Zda dodělat zhlaví studny a pak zajít na úřad ohledně kolaudace?

Budu vděčný za každou radu.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Hana Tůmová
Datum: 31.10.2019 11:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131157
reakce na ...
Ano, udělejte zhlaví studny ideálně dle projektu, poté si zajděte na úřad a vysvětlete situaci - bud vše projde hladce a studnu zkoulaudujete, případně Vám úřad doporučí dodatečné povolení stavby...

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama