Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Žádost o radu - BAxi Luna 3 HT - chyba 168e

Autor: Mirek Přibek
Datum: 29.08.2019 10:25
uživatel: 100524

Zdravím pánové, objevila se mi chyba 168e na kotli Baxi.
Je to Luna 3 comfort HT stáří 9-10let. Letos na začátku roku se vyměnila deska a panel na kotli (mrtvé kondíky a sekal se panel) od té doby bez problémů. Nyní se kotel zapne a behěm chvilky vyhodí chybu 168E což by měla být nějaká obecná chyba elektroniky. Jediné co zvládne je roztočí ventilátor , vyhodí chybu, doběhne ventilátor a vypne. Do menu nelze, pomůže jen vytáhnutí ze zásuvky, ale pak se to opakuje.
Udělá to v klidovém režimu bez požadvku na topení nebo ohřev vody. 10 -20s a je zase v chybě.

Zkontroloval jsem konektory, preventivně byly vyměněny zapalovací i kontrolní elektrody, ale kotel zkrátka nechytí a ani není cítit plyn, takže úvodní sekvence ani neotevře ventil s plynem, takže někde bude nějaká kravina co jsem přehlédl. Chyba nechce zmizet ani po resetu. Potvora a tudíž bych se rád zeptat, zdali někdo kdo se okolo těch kotlíků motá by měl tip kam se podívat a co proměřit.

Oficiální servisák má čas až za 3 týdny což je pro mě dost nemilá situace, zejména bez teplé vody.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ondřej jjj29.08.2019 17:08
Mirek Přibek29.08.2019 15:54
Ondřej jjj29.08.2019 15:50
Mirek Přibek29.08.2019 11:48
Mirek Přibek29.08.2019 10:55
Ondřej jjj29.08.2019 10:38

Datum: 29.08.2019 11:48 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
HA tak závada odstraněna. Normálně přestalo fungovat resetovací tlačítko. Konektor se tvářil že je Ok ale nebyl a nakonec od tlačítka odpadl. Takže natvrdo spojit, reset vymazal chybu a kotel jede.

I tak díky za snahu, každé rady si moc cením, zvláště, když je člověk v bezradném stavu už připravený s kladivem v ruce na závěrečnou opravu ruskou metodou.

Autor: Ondřej jjj
Datum: 29.08.2019 15:50 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110009
reakce na ...
Jo tak to ze muze byt reset spatny tak to me fakt vubec nenapadlo.. ac je jasny ze kdyz po resetu se nic nedelo melo to byt v nem :)

Datum: 29.08.2019 15:54 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
no ani v tu chvilku mě. Tak jsem to vyhodnotil jako "hm dobrý, tak ani reset nefuguje, zatracenej símens v rukou italů :-D"

Datum: 29.08.2019 17:08 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Jo jasny a to melo trknout.. proste deska bez resetu nikdy chybu neodbavi :D

Btw siemens si myslim patri firme bosch.. tedy porad nemci.. ted jen kdy je koupili zda uz pred 10ti lety:D

Datum: 29.08.2019 10:38 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zase asi vadna elektronika. Proste ji reklamujte a mate opravu zadara..

Pak muze byt uz vadny tesneni pod horakem.. tedy chce zjistit zda kotel aspon zapaluje po resetu(vyndat ji treba z komory a nechat ji pripojenou na konektoru a cumet zda jiskri)

Pokud jiskri a kotel nezapali tak uz jsou jen 3 problemy.. 1. Vadna plynovka(vubec nejde plyn do komory) 2. Vadny tesneni horaku, 3. Vadna deska , 4. Spatny odkoureni

Pokud nejiskri.. zmerit zapalovaci trafo

Co chce zkusit zda jste neodpojil tu hadicku do ventilatoru z plynovky co de

Datum: 29.08.2019 10:55 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Kotel se vubec nedostane do startu, i v klidovém režimu bez požadavku na zapalování vyhodí chybu. Což tedy vede zase k té prokleté desce. Zatracenej símens...

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama