Přetoky do sítě bez smlouvy

Rubriky:

Reklama
PC Petr Cafourek @petr.cafourek před 4 roky04.09.2019 14:56:00
Přetoky do sítě bez smlouvy

Dobrý den,
mám zprovozněnou fotovoltaiku 3,5kWp + 4,8kWh baterie a vyměněný elektroměr na 4Q.

Neohlídal jsem si včas změnu dodavatele – stávající dodavatel nevykupuje přebytky a kvůli výpovědní lhůtě při změně dodavatel budu mít smlouvu na výkup nejdříve v Prosinci.

Rád bych v měniči změnil nastavení z nulové povoleného přetoku na neomezený už teď, protože:

- Vysledoval jsem, že při zakázaném přetoku beru cca 30% energie ze sítě, přestože je elektrárna nevyužitá (měnič dorovnává spotřebu domu na nulu velmi pomalu). Když omezení vypnu, je to do 5%.
- Připadá mi to „ekologické“ – když bylo spotřebováno tolik energie na výrobu všech komponent elektrárny, je škoda, aby byla nevyužitá


Rád bych porozuměl následujícímu:
- Jaká je výše pokut, která hrozí. Nějakou tabulku jsem na internetu našel, ale způsob výpočtu nechápu
- Jaká je pravděpodobnost, že pokutu skutečně dostanu, stalo se o někomu? Můj distributor je ČEZ. Maximální denní přetok očekávám 10kWh.

Díky,

Petr Cafourek

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

222 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.