Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vyúčtování energií při změně vlastníka - 80%

Autor: Petr Novák
Datum: 04.09.2019 18:20
uživatel: 130779


Potřeboval bych poradit ohledně vyúčtování energií při změně vlastníka. V listopadu minulého roku jsem zakoupil byt, který jsem převzal 3.12. K tomuto datu byl proveden i odečet energií a jejich stavy byly nahlášeny správci domu. Reálně jsem tedy byt v minulém roce užíval pouze v prosinci, tedy jeden měsíc.

Po prostudování vyúčtování za minulý rok jsem zjistil, že mi na nákladech za teplo bylo naúčtováno 80% celkové ROČNÍ SPOTŘEBY celého domu, neboť jsem za jeden měsíc (logicky) nedosáhl 80% roční spotřeby domu. Období leden-listopad tedy má být ve výsledku uhrazeno 2x - poprvé předchozím vlastníkem, dle reálné spotřeby, a podruhé mnou, v rámci 80% celoroční spotřeby.

Bylo mi řečeno, že § 3 odst. 2 vyhlášky nereflektuje situaci, kdy došlo ke změně vlastníka, a že každý příjemce služeb, bez ohledu na délku užívání, musí dosáhnout alespoň 80% roční spotřeby, jinak mu bude tato doúčtována.

Je takovýto výklad správný? Znění vyhlášky je jedna věc, ale uplatněný postup mi přijde naprosto nelogický. Nevím, proč bych měl hradit za období, které již bylo zaplaceno předchozím vlastníkem.

Děkuji za pomoc.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Dagmar Kopačková
Datum: 16.09.2019 23:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104471
reakce na ...
Dobrý den, zkuste se obrátit na https://artav.cz/ nebo
https://www.asociace-sos.cz/rozuctovani-tepla-a-teple-vody-v-bytovych-domech/

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama