Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Správné použití Murexin SM 40 pro sanaci železobetonu?

Autor: Pavel Hanák
Datum: 07.09.2019 16:05
uživatel: 130795


Zdravím všechny, v mém RD mám do sklepa železobetonové schody. Byly dělány svépomocí a při jejich stavbě vznikla ta chyba, že výztuž byla zakryta příliš tenkou vrstvou betonu (do 1 cm). Postupem let zkorodovala a ze spodní strany schodiště (je pod úhlem 45 stupňů) začal beton odpadávat. Protože dohromady je to jen asi 3,5 m2, zkusil jsem ho sanovat sám za pomoci hmot Murexin (mají prodejnu kousek ode mně a prodávají i v kusovém množství). Neviděl jsem v tom velký problém, protože dříve jsem už nahazoval klasické vápeno-cementové omítky či dělal zateplování stropu ve sklepě, včetně natahování krycí vrstvy. Výztuž jsem minulý týden osekal, obrusil od rzi a ošetřil dvěma vrstvami Murexin BS 7. Dnes jsem chtěl vyplnit odpadané kusy a na celou plochu navíc nanést další 2 cm malty SM 40 (+doporučený adhezní můstek HS 1), abych zabránil budoucí korozi zatím nezasažených míst. Jenže to šlo velmi špatně. Malta SM 40 mi přišla málo "mastná" - když jsem ji namíchal řidší, tak sice snadno chytala, ale bez odpadávání šlo udělat jen tenkou vrstvu max. 1 cm. Když jsem ji namíchal trochu hustší, tak špatně chytala a odpadávala po velkých kusech, už při tloušťce 2 cm. V obou případech jsem ji musel natahovat, klasické nahazování lžící vůbec nepřipadalo v úvahu, buchty ihned odpadávaly. Podle technického listu přitom slibují, že by mělo jít dělat vrstvy až 4 cm. Po pravdě řečeno si nejsem jistý co z něj je vlastně pravda, protože v e-shopu píší, že SM 40 je určena i pro práci nad hlavou, ale v technickém listu už zmiňují jen "horizontální a vertikální plochy".

https://www.eshop-murexin.cz/murexin-repol-sanacni-malta-sm-40-30kg/

https://www.eshop-murexin.cz/documents/114314/cs/technick%C3%BD%20list.pdf

Nepracoval tu náhodou někdy s touto (nebo podobnou) hmotou? Je nějaký trik jak ty 2 cm nanést najednou, nebo si ji budu muset namíchat řidší a dělat to třeba nadvakrát? Případně nenašel by se v Brně či okolí šikovný řemeslník, který tyto hmoty má "v ruce" a byl by ochoten takto malou zakázku udělat? Díky.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama