Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Posouzení návrhu rozvodů rekuperace

Autor: David Kuneš
Datum: 08.09.2019 20:23
uživatel: 130237

Fotogalerie:

Dobrý den,

prosím o posouzení prvotního návrhu rozvodů rekuperace. První, co mě napadlo je, že chybí odtah v blízkosti recirkulační digestoře v kk. Umístění přívodů/odtahů je v pořádku?

Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Roman Novák09.09.2019 21:42
Jozef Homola09.09.2019 21:28
David Kuneš09.09.2019 18:56
Jozef Homola08.09.2019 20:58

Datum: 09.09.2019 21:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105259
reakce na ...
Zdravím,

celý rozvod bych zjednodušil. Vzduch, který proplachuje koupelnu může být odsáván na toaletách. Se zjednodušením rozvodu se můžete zbavit i podezřelých rozbočovačích krabic a nahradit je kalhotovými kusy. Vzduch z místností v patře můžete dále vést třeba přes technickou místnost, nebo proplachovat prostor pod schodištěm. Teprve odtud se může vzduch přes chodbu dostávat k odtahu přes koupelny.
Osobně to mám takto zrealizováno. Dá se takto snadno řešit problém s přeslechy mezi místnostmi. (nikde nemám větrací mezeru pod dveřmi)

https://forum.tzb-info.cz/139891-posouzeni-navrhu-rozvodu-rekuperace-na-pudorysu#text7

Autor: Jozef Homola
Datum: 08.09.2019 20:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
Podle mne by to mělo být udělané trochu lépe aby tam nenastávaly takové zkraty. Hrozí, že dodávaný vzduch bude cestou "nejmenšího odporu" odtahován bez možnosti mixáže a nebo tzv. vytlačování. Co mám na mysli je na obrázku dokreslené.

Autor: David Kuneš
Datum: 09.09.2019 18:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130237
reakce na ...
Děkuji za názor. Takže by podle Vás mohlo teoreticky stačit přemístit zmiňované výdechy např. dále k oknům? Myslíte si, že by měl být odtah i v technické místnosti?

Autor: Jozef Homola
Datum: 09.09.2019 21:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Rozhodně odtahové otvory nebo dveře pod kterými se odtahuje by měly být co nejdále.
Technická místnost by se nějak měla větrat také. Záleží co za technologie tam je.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama