Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Náhrada okýnka v záchodě ventilátorem

Autor: Tomáš Novotný
Datum: 11.09.2019 12:19
uživatel: 130825

Dobrý den, jsem tady nový, všechny zdravím.

Chtěl bych od vás radu či doporučení co dělat v takovéto situaci:

Potřebuju zrekonstruovat záchod v domě a mám tam malé okýnko. Rozměry díry uvnitř 40cm šířka, 75 výška.
Představuji si do té díry dát ventilátor, ale nechtěl bych úplně o to okýnko (byť třeba poloviční) přijít.
Radili mi nechat jen ventilátor a zbytek zazdít, ale mám nějaký blok, okýnko na WC (světlo, vzduch) mi přijde fajn a nechci být jen závislý na větráku a žárovce.
Ideální by mi přišlo čtvercové mikrookýnko a nad ním větrák.
Zvažoval jsem i polovičaté řešení ve formě luxfery, ale nevím, světlo ok, ale zas tam není ten vzduch.
Je to nerozum? Co radíte?

Krom toho tam potřebuju přidat umývátko, tady taky tipy a triky uvítám, ale to je druhotné.

T

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Tomáš Novotný13.09.2019 09:34
jenda dibes11.09.2019 21:00

Datum: 11.09.2019 21:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100322
reakce na ...
U nás v práci to udělali jednoduše . Vzaly okno a zmenšilo se sklo . Ve zbytku je více plastové plochy a v té je větráček . Takže poptat se u oknařu.

Autor: Tomáš Novotný
Datum: 13.09.2019 09:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130825
reakce na ...
Dík za tip.
Tohle mě teda napadlo jako první, ale kámoš vzduchař se mi vysmál. Dnes s ním jdu na pivo, tak se ho zeptám znova. Ale zeptat se rovnou sklářů mě nenapadlo. Ostatně - na takové řešení ani žáden projekt nepotřebuju, žeano. :-)

Jak je tam řešeno napájení? Jde o 9V/12V větráček jako je třeba v PC a drát je prostě veden ze strany od pantů navolno? 230 bych přes pohyblivou část nevedl.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama