Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Větrání ložnice bez ohledu na rekuperaci, ale hlavně tiše...

Autor: Ales Koule
Datum: 12.09.2019 14:55
uživatel: 130834


Zdravím,
mám specifický problém. Přestěhovali jsme se z malého bytu do většího, ale zároveň ze zcela klidného prostředí do místa s ulicí, kde trochu jezdí auta.
Byli jsme zvyklí spát při pootevřeném okně, raní řev ptáků je tolerovatelný. Jenže teď si musíme vybrat buď otevřené okno a občasný hluk aut (nejde snést) nebo zavřené okno a po čase vydýchanou ložnici (cca 45m3).
Řeším otázku, jak větrat při zcela zavřených oknech, a zároveň nebýt pro změnu rušeni nějakým protivným monotónním hlukem větráčku.
Samozřejmě jsem koukal na decentralizované rekuperační jednotky, ale nejsem si jistý právě jejich hlukem...jak je to s nimi ve skutečnosti.
Také mě zarazilo, že se při příliš nízkých teplotách vypínají, aby nezamrzly. V zásadě je mi rekuperace volná, jde mi o větrání venkovním vzduchem, ideálně očištěným o prach atd. nějakými filtry při zachování hlukotěsnosti a vlastním hluku max. jako tichá klimatizační jednotka. Ale za to každou noc, v zimě v létě, bez ohledu na vekovní teplotu. Optimálně s možností nějakého pokročilejšího nastavení např.: "během noci se každou hodinu rozjeď na 10 minut naplno" a pak zase sniž otáčky na minimum.
Existuje něco takového?
Jsou ty decentrální rekuperační jednotky schopné v zimě aspoň nějak bez rekuperace honit vzduch sem a tam (nebo jen dovnitř)?
Co nějaká ventilační jednotka, ale viz.výše....s filtry, nezvyšující hluk pronikající zvenku a s možností podrobnějšího nastavení než on/off.

Díky.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama