Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Vlhký sklep - vnitřní zateplení?

Autor: Luboš Roubínek
Datum: 16.09.2019 00:28
uživatel: 130849


Dobrý den, koupil jsem starý dům a zrekonstruoval jej. Sklep následovně. Na podlahu jsem vysypal drť a do ní umístnil 50 mm perforované trubky, které vedou podlahou a ústí ven z větracího okna. Stěny jsem oklepal a udělal předstěnu ze sádrokartonu, kvůli vzhledu. Do SDK jsem cca 10 cm nad podlahou udělal větrací otvory s tím že budou vlhkost odvádět směrem nahoru k větracímu oknu. Bohužel to nefunguje, ve sklepě je 60-80% vlhkost. Do větracího okna jsem umístnil ventilátor, který se spíná co hodinu a hodinu pauza, tedy 12 hodin denně, též to nezabralo. Pořídil jsem odvlhčovač, a ten vezme ca 6 litrů denně. Po přečtení několika diskusí jsem nenašel řešení, ale pokud je vznikem vlhkosti rozdíl teplot, té chladné z půdy do zdi a té teplé z venku, napadlo mě, jestli by nepomohlo snížit rosný bod tím, že bych vnitřní stěnu zateplil. Umí někdo poradit jestli by to pomohlo a jestli nevznikne problém jinde, například, že vlhkost půjde nahoru do domu? Děkuji moc za odpovědi. Luboš

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama