Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Pozednice a táhla na starém domě

Autor: Roman Glos
Datum: 16.09.2019 23:40
uživatel: 130856


Fotogalerie:

Dobrý den,
Rád bych se před výměnou střešního pláště a zateplení podkroví zeptal po zprávě statika na dvě věci.
Statik ve své zprávě uvádí: "Pozednice nevyhovují - řešení: a) vložit dřevěné sloupky 100/100 pod každou vazbu, b) příložkami zpevnit styk
Zděné sloupky nevyhovují - řešení - Přikotvení pásky je nedostatečné. U každého zděného sloupku připojit pozednici ke stropnímu trámu táhlem pod úhlem cca 45°až 60° (min. ϕ12 + napínák nebo pásek 30/4)"


Majitel domu celou pozednici podezdil Ytongem (300 mm x 249 mm x 599 mm) je to přijatelné řešení namísto dřevěných sloupků zpevněnýma příložkami?
Dále bych se rád zeptal na jinou možnost kotvení než je přikotvení pomocí pásků 30/4, kdy by pásky zasahovaly cca 1 m do obytného prostoru,což se majiteli domu nelíbí.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jozef Homola
Datum: 16.09.2019 23:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Statik má pravdu. Stavba bez dobrého přikotvení nadezdívky nemá pochycené vodorovné posuvní síly a pak to dopadá jak na obrázku.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama