Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

je rozvadeč správně prodrátován?

Autor: Jan Jaroš
Datum: 17.09.2019 10:30
uživatel: 100421


Fotogalerie:

Dobrý den, měl bych dotaz na znalé praktické instalace FVE. Mám FVE cca 6 kWp, bez baterek, s ukládáním výroby do bojleru, přes těleso na 3 fáz. stř. proud. Řídí to Wattrouter. DC/AC třífázový měnič Solax X3. Co se nespotřebuje v domě, tak jde ven do DS EON jako přetok. Dům jsem tak koupil, jako hotový projekt. Přístup k tech. informacím od zhotovitele je špatný, projektová dokumentace mi v tomto nepomůže. Dokáže mi prosím někdo vysvětlit rozpor v zapojení v rozváděči na přiloženém obrázku? Předesílám, že funkčně je vše nejspíše v pořádku. A ano mám revizní zprávy na elektro i FVE, ale zvláště v případě provedení a revize FVE mám ke zhotoviteli a investorovi značné výhrady. Např. v rozváděči už muselo být upraveno zapojení, protože zhotovitel FVE nedokázal správně připojit stykač s relé pro současné blokování HDO (připojeno na různé fáze).

Beru, že barevné značení fázových vodičů není závazně dané, ale uniká mi technické zdůvodnění uvedené realizace instalace. Jediný racionální důvod mě totiž napadá, že o zapojení střídačů nevím něco podstatného. Resp. nevím zda se jedná o záměr nebo si někdo s výsledkem moc hlavu nelámal.
Jen dodám, že na obrázku uvedené skutečné zapojení fází je známo, jako výsledek měření.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Tomáš tom
Datum: 18.09.2019 08:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 103641
reakce na ...
Střídači je většinou jedno jaké je pořadí fází a směr otáčení. Ještě jsem se nesetkal se střídačem který by vyžadoval nějaký směr otáčení fází.
Tuším že i Wattrouter má v nastavení možnost nějakého softwarového posunutí fází. To je nejlepší zkontrolovat a otestovat na místě.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama