Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Čím vyrovnat špatně stažený beton

Autor: Milan ToJeJedno
Datum: 18.09.2019 07:29
uživatel: 119170


Fotogalerie:

Betonoval jsem desku, která má být zároveň dnem bazénu. Bohužel to nedopadlo podle představ a povrch není úplně hladký - stopy po stahování.
Jak bude nejlepší postup konečné úpravy?
- zabrousit (ale nevím, kolik by se ubralo)
- samonivelační stěrka - beton je starý 2 dny, je potřeba dávat penetraci, když je ještě živý?
- jemný betonový potěr (vychází cenově líp)
- nebo jsem četl místo nivelační stěrky použít potěru + lepidlo (předpokládám, že směs teda tvoří jemný písek + cement + lepidlo)

Na konečný povrch má jít barva, co jsem četl návod, tak by neměl být povrch leštěný, ale zdrsněný, ale toto si myslím je moc.
Nejde mi o vyrovnání spádu, odtok tam nemám, takže jestli bude dno někde o půl čísla jinde mě netrápí, jen úprava povrchu.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Milan ToJeJedno
Datum: 18.09.2019 08:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119170
reakce na ...
co jsem ještě teď načetl, tak u barev vyloženě píšou, že povrch nemá být gletovaný, takže zřejmě ani samonivelační stěrka nebude to pravé pro použití barvy. Spíš se tedy je jedná o spravení těch nejhorších míst, než vylití celého povrchu, protože bych jej zase musel zdrsňovat.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama