Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Silnice kolem domu

Autor: Karel Kobliška
Datum: 22.09.2019 15:14
uživatel: 130889

Fotogalerie:
obr. 1 obrázek č. 2
Zdravím, chtěl bych se zeptat co sedá dělat se silnicí, která mi vede těsně kolem domu.

Dům je 20 metrů dlouhý, od domu je odsazena cca 1 metr mezer, kde jsou osazeny patníky. V přiložené fotografie to jde vidět.
Z druhé strany silnice má soused plot, od plotu cca 50 cm zeminy. Silnice široká cca 2,5 metru.

Dům zde stojí již dlouho, není to tak, že by se stavěl až poté, co zde byla asfaltová silnice.

Dotaz je následující:
Rád bych metr pozemku od domu odkoupil, žádost jsem podal, čekám na vyjádření starosty obce i tak mi již dopředu sdělil že výstavbu klasického plotu nepovolí. Je zde nějaká jiná možnost kam sem obrátit, případně jak situaci vyřešit nějak jinak?

Děkuji za odpovědi.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 26.09.2019 15:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130921
reakce na ...
Zkuste způsob a druh oplocení projednat s odborem dopravy státní policie. Třeba Vám poradí a pokud by jste dospěli ke shodě, obec by neměla mít námitky. Pokud je silnice státní. Pokud je obecní, tak by názor státní policie neměl takovou váhu, ale také nebyl od věci. Rozhodnutí by pak bylo v plné míře na obci.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama