Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Hliníková střecha

Autor: Miloš Konrát
Datum: 24.09.2019 18:35
uživatel: 130610

Dobrý den,

viděl jsem střechu z hliníkových plechů ve tvaru tašek a zajímal by mě názor někoho, kdo má zkušenosti s tímto materiálem.
Při montáži bylo vidět, že musí být pokrývači velmi opatrní a musí našlapovat jen do žlábků. Nelze si kleknout ani se s chodidlem pootočit, jinak dojde k deformaci vlny. Zajímá mě to z toho důvodu, pokud bych si tento hliníkový materiál pořídil, jak se dá po střeše chodit, když bych shazoval větší množství sněhu. Nebývá to každý rok, ale pokud by k tomu mělo dojít, chtěl bych znát zkušenosti někoho, kdo takto profilovanou hliníkovou, nebo plechovou střechu má. Myslím si, že i když je plech pevnější, bude to podobné i u plechu, protože se vyrábějí z podobné tloušťky 0,5-0,7 mm

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Miloš Konrát01.10.2019 20:48
Jozef Homola26.09.2019 15:09
Libor Kniezek26.09.2019 13:19

Datum: 26.09.2019 13:19 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127631
reakce na ...
Dobrý den.
Máte poddimenzovanou konstrukci krovu, že musíte střechu odlehčovat shazováním sněhu?
Mám takovou Al střechu od SATJAMU 2 roky, konkrétně GRANDE. Tlouštka všech Al střech z velkoformátových tabulí je 0,6 mm, výrobcem plechu je totiž pro všechny výrobce krytin 1 norský dodavatel. Pouze Al tašky PREFA mají 0,7 mm.
Důležitější - z toho co jsem viděl na své střeše a vyčetl je opravdu nutné umět po takové střeše chodit, nemyslím, že by vadilo nějaké pootočení nebo kleknutí (záleží na jaké místo), ale prostě není to třeba betonová krytina.
Plechová krytina bude určitě pevnější než Al, i když má obdobnou tloušťku.
Osobně bych shazovat sníh z takové střechy nechtěl, kromě deformace může způsobit pohyb po ní i zkrácení životnosti povrchové úpravy.

Autor: Jozef Homola
Datum: 26.09.2019 15:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
https://www.keramet.cz/dokumenty/katalogy/KERAMET_Katalog_KERAkryt.pdf
A některé mají i 0,8 mm.

Autor: Miloš Konrát
Datum: 01.10.2019 20:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130610
reakce na ...
Dobrý den, ano mám už hodně starý krov, ale je v pořádku. Každý rok na střechu nelezu, jen když napadne extrémně sněhu, což bylo za posledních 5 let jednou. Spíš to dělám pro klid v duši :)

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama