Vyplavený cement a nerovnosti na základové desce

Rubriky:

Reklama
PM Petr Maleňák @petr.malenak před 4 roky26.09.2019 20:33:00
Vyplavený cement a nerovnosti na základové desce

Dobrý den přeji všem,
mám pár dotazů a budu rád za jakoukoliv smysluplnou reakci.
V srpnu po vylití základove desky se vyplavilo cementové mléko a vznikly tak i nerovnosti z kamínků, domnívám se, že je to z důvodu přilití vody do betonu (80litrů na 9 kubíků) a také nevibrování betonu. Měl jsem pujčenou vibrační lať, ale kamarád (zedničil v Německu) stále říkal, že to má čas a vibrovat budeme, až bude vše hotové, ale bohužel, pak již byl beton zatuhnutý a to tak, že se nesléval a zůstávaly šlápoty (cca 1,5 hod po zalití) a tak jsme vibrovali jen část přibližně 15 metr čtverečních, ale když jsem viděl, jak z betonu vyskakují kamínky a voda teče na povrch betonu okamžitě jsem proces nechal ukončit, no a nyní řeším...
- Jak moc vadí, že beton neni hutněn?
- Zda ta vybrovaná část nebude poškozena (rozthané vazby při tuhnutí)
- jak desku připravit na zimu, zda zbrousit cement mléko a nervnosti a
napenetrovat podklad (pokud ano, tak čím) a zda raději zakrýt plachtou.
- jediná malá prasklinka se vyskytla v desce cca 4m dlouhá a 8cm hluboká a tak ji naříznu a dám tam epoxid lepidlo a nebo doporučíte něco jiného?
- základy jsou 70cm hluboko od rostlého terénu- mám něco příhrnout k základům (podloží je čistě pískové)
Dodám, že deska má 16 cm beton c 20/25- kari sítě 10*10 6cm průměr a kropeno, až přepečlivě 14 dnů, přičemž první dva dny, na noc zakryto, malířský igelitem. Chtěl jsem vše pečlivě, ale kamarád zaváděl své zkušenosti z Německa a tak nyní mám o pár starostí víc.
Děkuji všem za reakce a přeji málo starostí se stavbou a přáteli "odborníky"

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.