Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Pravidelný servis včetně kontrol těsnosti klimatizací - kdo to může provádět?

Autor: Petr Bartoš
Datum: 27.09.2019 20:01
uživatel: 130929


Dobrý den, ve firmě přemýšlíme, že bychom si začli servisovat klimatizace svými zaměstnanci, kteří mají §6 vyhlášky č. 50/1978 Sb. Nevíte někdo, jaká školení a kurzy musí projít, aby byla naplněna litera zákona? V dokumentaci ke klimatizacím se vždy píše "volejte servisní středisko". Co musí takové středisko vlastnit za certifikáty, aby bylo oprávněno od výrobce klimatizací provádět servis a předepsané kontroly? Nemáte někdo nějakou analýzu v této oblasti o výhodnosti outsourcingu? Předem děkuji za odpověď.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Petr Bartoš30.09.2019 22:47
Leoš Petrla30.09.2019 19:07
Šalý Jaroslav28.09.2019 19:28

Příspěvky
Autor: Petr Bartoš
Datum: 30.09.2019 22:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130929
reakce na ...
Předem Vám děkuji za rady. Spíše než o kontrolu těsnosti (f-plyny), která vyžaduje certifikaci, mi šlo o kompletní servis (kontrola funčknosti, údržba jednotky - vyčištění či výměna filtrů apod) a zda k provedení servisu musí být nějaké oprávnění. Např. u nových klimatizací si dodavatel pravidelný servis klimatizace někdy vymíní pro platnost záruky. Na SCHKT, na základě Vašich odpovědí, jsem nalezl kurz: Základy chladicí a klimatizační techniky I a II + zkouška PK Servisní mechanik malých CHKT zařízení a přesně toto jsem sháněl. Naše firma žila v přesvědčení, že servis by měl být prováděn (je vhodné provádět) 1x rok (někde 1x6 měsíců) autorizovanou firmou (firmou v oboru). Dle mého stačí zaměstnance, který má nejlépe §6 vyhlášky 50/1978, vyslat na školení ke kontrolám těsnosti a může servis, včetně předepsané kontroly těsnosti, provést sám. Vím, že mít na to firmu je pohodlnější, jenomže si připlatíte. Proto chci udělat analýzu, zda toto provádět vlastními zaměstnanci a nebo firmou. Ještě jednou díky za odpovědi.

Autor: Leoš Petrla
Datum: 30.09.2019 19:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127850
reakce na ...
Dobrý den,
pokud vám jde jen o kontrolu těsnosti, tak by měla stačit certifikační zkouška na F plyny, které provádí svaz chladící a klimatizační techniky.

Autor: Šalý Jaroslav
Datum: 28.09.2019 19:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118337
reakce na ...
Svaz chladicí a klimatizační techniky provádí rekvalifikace

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.



 
 
Reklama