Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vymetací dvířka

Autor: Luboš Markvart
Datum: 30.09.2019 11:25
uživatel: 130948


Dobrý den,
stavíme novostavbu RD se sedlovou střechou a narazili jsme na problém vymetání komínu. Na komín budou připojena krbová kamna, spalovat se bude dřevo. Komín je umístěn na kraji střechy (témeř v nejnižší části) a nadstřešní část je tudíž hodně dlouhá, má téměř 4m. Komín celou svou délkou v podstřešní části prochází obytnými prostory, tudíž vymetací dvířka na půdě nejsou možná. Vymetat se tedy musí z nadstřešní části. Můj dotaz zní: je možné na komín umístit vymetací dvířka v nadstřešní části co nejníže nad střechou, aby tyto dvířka byly přístupné ze žebříku z boku domu? Lávku na komín z otvoru ve střeše řešit nechceme, byla by nevzhledně velká a ani si nejme jisti možnostmi realizace z hlediska kotvení na komín a možného statického zatížení komínu.
Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama