Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Zateplení domu z 30 let.

Autor: Jindřich Votýpka
Datum: 01.10.2019 17:25
uživatel: 130960


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobrý den.
Plánuji rekonstrukci starého domu z 30. let a chtěl bych Vás prosím požádat o názor.

Aktuální stav:
RD zastavěná plocha 140 m2. Podsklepený (momentálně nevytápěný, hystoricky býval obývaný byt), sklep pod terénem z 1/3. 1NP a 2NP vytápěné, půda nevytápěná.
Sklep cihla 60 cm, zbytek cihla 45 cm.

Původní špaletová okna jsou již v hrozném stavu a plánuji jejich výměnu. Po přečtení místních příspěvků všichni doporučují i provést součastně zateplení. Fasáda již také není v nejlepší kondici a když už se má stavět lešení na opravy, tak ať se to udělá z gruntu.
Dům je vytápěn TČ do radiátorů a náklady na vytápění nejsou nijak závratné. Nechci zateplovat z hlediska úspor, ale z hlediska možných problémů z vlhkostí. Dům má velké množství různých soklů ve fasádě a parapetů viz. foto, které chci určitě zachovat. Přítelkyně plánuje v blízké době si udělat v celém sklepě kadeřnický salón. Sklep je obložen žulovými kameny viz foto, které chci z estetických důvodů určitě zachovat. Nyní je ve sklepě v místnostech vlhkost mezi 65 až 70%. Zda je nějaká vodorovná hydroizolace netuším a případně po těch letech zda je vůbec funkční. Vlhkost ve stěnách změřenou nemám. V kadeřctví vzniká velké množství odpadního tepla (fény apod.) a vlivem k velkému pohybu osob i k dostatečnému přirozenému větrání. Bude mít na vlhkost vliv, zda budu topit do radiátorů nebo podlahy?

Chtěl bych Vás požádat o názor, jak by jste postupovali v mém případě. Chci si udělat názor, než to začnu řešit s projektantama a různými energ. specialisty.

Mockrát děkuji.

S podzravem Jindřich Votýpka

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama