Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Skelna vata nebo chytrá pěna

Autor: Pavel Tomsa
Datum: 03.10.2019 19:44
uživatel: 130971


Dobrý den řešil tu nekdo jakou zvolit izolaci na zateplení podkroví. Nevím pro co se mam rozhodnout. Chytrá pěna je u nás relativně novinka tak jestli nekdo má zkušenosti a co byste doporucily.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 03.10.2019 20:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Zdravím, váš dotaz je hodně obecný, je mnoho zateplovacích materiálů, s různými akustickými, difúzními a izolačními vlastnostmi a každý se hodí do jiného druhu konstrukce a taky záleží na vašich prioritách, zda to chcete mít bez práce a třeba za větší cenu nebo zda je pro vás důležitá především cena. Skelná vata je jeden z nejlevnějších izolantů, dobrý po akustické stránce, s malým difúzním odporem. Pod pojmem chytrá pěna si lze představit leccos, pěn je mnoho druhů, s různou cenou, s různou tvrdostí, s různými difúzními vlastnostmi, a s různými izolačními vlastnostmi a každá se hodí do jiného druhu konstrukce, ale jedno mají společné, jsou podstatně dražší, než skelná vata a jejich cena a roste s jejich tvrdostí, tedy uzavřenější buněčnou strukturou. To samé jejich lambda, čím je pěna tvrdší, tím má lepší izolační vlastnosti. Vy ale neuvádíte vůbec nic dalšího, tedy jakou přesně pěnu máte na mysli, jaké je celé složení zateplované konstrukce (to souvisí s difúzními vlastnostmi a např. nutností vybudování provětrávané mezery), a jaké jsou vaše priority ohledně ceny, případné svépomocné práce, akustických vlastností atd.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama