Recenze, zkušenosti -HS FLAMINGO aquaflam 12

Rubriky:

Reklama
ŠK Šimon Kučera @simon.kucera před 4 roky04.10.2019 19:27:00
Recenze, zkušenosti -HS FLAMINGO aquaflam 12

Dobrý den,
před časem , když jsem kupoval krbovky mi celkem chyběly zkušenosti majitelů, tak jsem se pokusil sepsat mé zkušenosti.
Snad budou někomu k užitku a pomůžou s rozhodováním.
Radám, připomínkám, i kritice jsem otevřen.

kamna hs flamingo Aquaflam 12 s elektronickou základní regulací.

Podrobná recenze jednoho puntičkáře, který to vše s největší pravděpodobností moc prožívá.
Nicméně snažím se popsat VŠE i když pro někoho by to třeba vůbec nebylo důležité.

Elektronickou regulaci jsem volil jen a pouze z bezpečnostních důvodů. Funkce automatické zavření klapky + zvukový signál při přetopení.

Po první topné sezoně bych rád popsal pár svých poznatků k používání teplovodních krbových kamen HS Flamingo Aquaflam 12.

Tech. specifikace

Dům je 100M2. Zatepleno.Topení je nataženo i do dílny 25m2 (90% zavřené).

Kamna mám zapojené s 3 cestným ventylem, zpátečka 60st. spínání čerpadla 60st z jímky ve výměníku. Funguje podle mě dobře.
V kamnech mám zapojenou také chladící smyčku.



Kamna přišli velmi dobře zabezpečené na dřevěné paletě zabalené igelitem.
Po rozbalení, mě překvapila nedůslednost čištění zbytků po sváření (kuličky,rozstřiky atd),
některé svary provedené po barvě - někdo něco zapoměl?,
napadaná omítka v topeništi kamen, očouzený katalog a návod ke kamnům od dodatečného sváření. - Nemá žádný vliv na funkci kamen.


__________________KLAPKA_______________


Co na funkci vliv mělo, byla klapka nasávaného vzduchu, která nešla dovřít (špatně vystředěné přivaření na hřídelku),
a i při nastavení potenciometru na minimum, zůstávala klapka cca na 1/5 otevřená, což vedlo k dalším nepříjemnostem.
Klapka již z výroby nebyla na kamnech dotažená.



Tím, že kamna nešla zavřít na minimum poměrně dost přetápěla a často se stávalo že nám doma řvala signalizace přetopení.
Část viny na tom mám i já ,protože jsem topil měkkým smrkovým dřevem, které bylo připravené na poměrně malé kusy.



__________________SIGNALIZACE PŘETOPENÍ_____________

Signalizace přetopení je umístěna v jímce v nejvyšším místě výměníku, což způsobuje možné špatné odvzdušnění výměníku,
čidlo tedy nejspíš není úplně ponořené ve vodě a dochází k falešným poplachům.

Při překročení určité teploty by čidlo mělo nejprve zavřít klapku nasávaného vzduchu, poté, pokud teplota stále stoupá by se měl spustit alarm.

U mě se bohužel stává, že dojde k bezpečnostnímu zavření klapky, pár vteřin na to se spustí alarm přetopení,
a to vše se děje i přes to, že na výstupu vody je lehce pod 80st.

Bohužel to působí poměrně lacině,pokud se člověk nemůže spolehnout na jeden z bezpečnostních prvků, kvůli kterým jsem kamna kupoval.

Tato závada je asi celkem častá, řešení je podle reklamačního oddělení lepší odvzdušnění kamen, což jsem neprováděl, musel bych odvzušňovat přes tu danou jímku,
to se mi popravdě nechce, přijde mi že je utěsněná nějakým lepidlem.Případně čidlo dát do jiné jímky - nemám volnou.
Připevňovat čidlo na výstupní trubku teplé vody mi přijde humpolácké, ale možná by to bylo řešení.....

Momentálně se mi alarm rozezní vyjímečně při rozhořívání kamen.

Samozřejmě lze čidlo úplně odstavit tím, že se vyndá z jímky, ale to přes srdce nepřenesu.

Toto je vpodstatě jediná věc, která mi opravdu vadí, že se nemohu spolehnout na zvukový alarm.
Kdybych kamna kupoval znovu, volil bych variantu s manuální regulací - bez elektroniky.


________________DETAILY_____________________________

- Z mého pohledu je v kamnech zbytečně malý popelník, zvlášt, když pod kamny je 20cm volného prostoru.

- Popel padá z topeniště na "odpočívadlo" a při otevření kamen Vám popel padá ven.

- Topeniště u kamen není příliš velké, já to řeším tak, že dřevo řežu na 27cm abych ho mohl do kamen dávat rovně , řezem
směrem ke sklu.

- Dále máme povolenou matičku, která drží vrchní tál kamen, bohužel tato matička není bez kompletního odstrojení kamen
dostupná,
Takže zůstává povolená, což způsobuje při rozhořívání a chladnutí kamen kovové cvakání-bouchání pnutí kovů známě
například při chladnutí výfuků motocyklu, či auta.

- Automatické zavírání dvířek ztěžuje přikládání.Jednou rukou Člověk musí držet dvířka a druhou přikládat.Také při čištění
kamen, nebo skla to dost znepříjemňuje práci.


- Kamna nelze úplně zavřít a přidusit. i při zavření přívodu vzduchu kamna stále bez problémů hoří - Nevydrží dlouho a
vyhasnou.


- Barva kamen není moc kvalitní.



Tolik k negativům.


S naprostou upřímností musím poděkovat reklamačnímu oddělení firmy, které jednalo z mého pohledu naprosto ukázkově,
dostal jsem malou kompenzaci za již zmíněné špatné očištění svarů.
Také jsme se domluvili na výměně klapky, která je jednoduše vyměnitelná.




S kamny je potřeba se trochu zžít, nefungují stejně jako kamna s klasickým výměníkem, kde je šamot.
Žhavé v kamnech vydrží jen chvíli, a kamna rychle chladnou.
Nicméně je to daň za naprosto perfektní předání tepla do vody.
Kamna jako taková dávají do místnosti většinu tepla jen přes sklo a komínek.
Plášť kamen je při provozu pouze teplý, nedochází ke klasickému přetopení místnosti kde jsou kamna umístěna.
Pocitově jde opravdu naprostá většina tepla do vody, což výrobce udává a já to mohu ze svých zkušeností potvrdit.



Zkušenosti s kamny s teplovodním výměníkem : VERNER GOLEMEK 8kw z toho 4kw o vody.Máme je 20 let a stále slouží.



Snad Vám tento román bude k užitku a pomůže s rozhodováním. Já bych snad jen firmě doporučil trochu přísnější výstupní kontrolu, protože takovéto detaily , kterým se dalo s minimem úsilí předejít jim podle mého dělají zbytečně špatné jméno.



s pozdravem Šimon.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.