Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Zapojení radiátorů

Autor: Petr Petr
Datum: 08.10.2019 21:29
uživatel: 131017

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobrý den, prosím o radu.
Provádím rekonstrukci bytu, kde v jedné místnosti je obloukový výklenek se třemi okny. Mám 3 VK radiátory 60x60 cm a potřebuji je připojit. Mám dotaz, zda by bylo funkční řešení viz: příloha 1 či 2. Nerad bych připojoval a osazoval hlavici 2 radiátory navíc pokud to není nezbytně nutné. Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Šalý Jaroslav09.10.2019 13:57
Petr Petr09.10.2019 11:41
Tomas Uhr09.10.2019 08:44

Datum: 09.10.2019 08:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129075
reakce na ...
jestli Vám nevadí, že OT nebudou mít výkon jako v projektu, a dokážete vyregulovat ostatní OT v objektu, proč ne.

Jestli to "jen" takto připojíte, bude mít okruh z ničeho nic větší tlakovou ztrátu, a ne jen že se jedna voda ochlazovat ve 3 OT, ale poteče tam méně vody, protože okruh bude mít větší tlakovou ztrátu.

Jestli jde jen o tu hlavici, tak bych jí připojil na přívodní potrubí externě a do každého tělesa vedl klasicky přívodní a zpáteční potrubí.

Autor: Petr Petr
Datum: 09.10.2019 11:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131017
reakce na ...
děkuji za odpověď. Mně šlo v zásadě o to zda- bych z těch radiátorů " vytvořil jeden dlouhý", protože výklenek má poloměr cca 1 m a připojovat v mědi 3 radiátory spodním připojením mně přijde na tak malém prostoru zbytečně složité a drahé. Na této topné větvi bude 7 radiátorů stejné velikosti. P.

Autor: Šalý Jaroslav
Datum: 09.10.2019 13:57 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118337
reakce na ...
proveďte zapojení dle Tiechelmann

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama