Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Má smysl stavět NED bez řizeného větráni?

Autor: Tomas Mogul
Datum: 09.10.2019 22:25
uživatel: 130304

Chtěl bych se zeptat, zda-li existuje nějaký koncensus o tom, jestli má v dnešní době smysl stavět nový NED bez jakehokoliv systému automatického větráni?
Dům bude extrémě vzduchotěsný a mám strach z vlhkosti, CO2 atp. a jestli dům uvětrám jen otevíránim oken. Výhoda je, že dům je velice jednoduchý bungalov ,100m2 ,3kk.
Rekuperace se mi nelíbí tu ignoruji, raději investuji do aktivního generováni energie, ale o řízeném větráni uvažuji.
Nejraději bych tam tyhle kejkle nedával ale jak sem psal výše mám strach jestli tak vzduchotěsný dům uvětrám.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jan Jaroš28.10.2019 09:41
Josef Desátý10.10.2019 16:43
Šalý Jaroslav10.10.2019 16:10
Šalý Jaroslav10.10.2019 16:05
Josef Desátý10.10.2019 09:39
Tomas Mogul10.10.2019 05:18
Šalý Jaroslav09.10.2019 23:51

Datum: 28.10.2019 09:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100421
reakce na ...
"Velice jednoduchý bungalov" může znamenat jednoduché a nenákladné rozvody. To jen poznámka.

Svoje obavy máte zcela oprávněné. Neuvětráte. Sám mám těsnou novostavbu a VZT s rekuperací, kde mám 2 čidla CO2. Mohu se dívat na data z těchto čidel v libovolném čase a libovolném časovém úseku. Je to "velmi mocný nástroj". Vidím zcela jasně a jednoznačně různé situace a skoro bych řekl, že vše. Když to jen hodně málo přeženu, tak kdyby nás (nedej bože) vyloupili, tak to téměř mohu předat policii jako jasný důkaz...

Kdy sedíme v obýváku a dcera je v pokoji. Kdy jdeme spát. Kdy přijde dcera domu, kdy my. Kdy se přesuneme z jedné místnosti do druhé. Kdy vstáváme, kdy ... však víte co. Ty nárůsty CO2 jsou strmé a to máme řízené větrání. Větrání okny, od podzimu do jara, v těsném domě, to je prostě naprostá blbost.

Autor: Šalý Jaroslav
Datum: 09.10.2019 23:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118337
reakce na ...
Jak máte řešeno v projektu? Stavět dnes bez řízeného větrání nelze. Proč se chcete vyhnout rekuperaci?

Autor: Tomas Mogul
Datum: 10.10.2019 05:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130304
reakce na ...
Rekuperaci bych zvazoval pouze decentralizovanou. Takze proste neco jako Renson Endura Twist, ktere se montuji nad okna. Ale nemam zkusenosti. Hledam neco jednoducheho, rikam nezajimaji me uspory, chci jen cerstvy vzduch, ale co nejmene hluku, zadny pruvan.
Jinak nevim kde ste vzdal ze uz nelze dneska stavet dum bez rizeneho vetrani? Ja v projektu nic takoveho zatim nemam.

Autor: Josef Desátý
Datum: 10.10.2019 09:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130832
reakce na ...
Fotogalerie:
Některým obchodníkům je vhodné se vyhnout širokým obloukem. Na obrázku ukázka jednání se zákazníky. Já používám podtlakové větrání. Je to jednoduché a účinné, ověřeno i na nezateplených stavbách. Vynikající je laminární zaplavování, popsané v odkazu
https://forum.tzb-info.cz/141077-dimenzovani-rozvodu-kontrola-navrhu#text18

Datum: 10.10.2019 16:05 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Vávro, špíno víš co nám můžeš? Umíš jen urážet a ještě málo chleba sněds.

Autor: Josef Desátý
Datum: 10.10.2019 16:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130832
reakce na ...
Já se jen slušně zeptal. Nejen, že jste neodpověděl, ale slušné chování je Vám také cizí. Nechtěl bych být Vaším zákazníkem. Jako ukázka, co umíte, to bohatě stačilo.

Datum: 10.10.2019 16:10 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pro větrání RD platí již asi 10 let norma ... bohužel dlouho jsem nepoužíval, takže mi vypadla z paměti. Projektant musí znát. Rekuperace není ani tak o úsporách, ale zejména o komfortu a pokud s entalpickým výměníkem tak i o kontrole vlhkosti. Hlučnost nedělá rekuperace, ale špatně navržené rozvody.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama