Tepelné čerpadlo a topení do radiátorů

Reklama
LH Libor Hrňa @libor.hrna před 4 roky15.10.2019 20:19:00
Tepelné čerpadlo a topení do radiátorů

Dobrý den

Chtěl bych Vás poprosit o pár komentářů na mé laické otázky (:

Mám rok nainstalované tepelné čerpadlo Nibe split jestě napojeno na staré rozvody topení a budu dělat generálku rozvodů topení včetně nových radiátorů.

1. Co se týká průměru měděných trubek od tepelného čerpadla až po radiátory, je něco na co si dát pozor ? Někdo mě na to dříve upozorňoval...

2. Pokud nemám možnost podlahovky, má smysl osadit co nejvíce radiátorů z hlediska vytvoření co největší otopné plochy ? Budou mít více deskové radiátory nějakou přidanou hodnotu nebo to jsou vyhozené peníze ?

3. Už více lidí mi říkalo, že termostatické hlavice k radiátorům nemají smysl a je lepší mechanicky snížit průtok teplé vody radiátory...

Předem děkuju a omlouvám se za laické dotazy. Je mi 20 a v oboru se vůbec nepohybuju...

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

29 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.