Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Změna sazby D57D. Je nutné rozvaděč vyměnit?

Autor: Tom Czajkowski
Datum: 18.10.2019 21:58
uživatel: 131070


V domě mám elektrické topení (2kw ohřívač vody, 3,3kW tepelné čerpadlo, 2kw elektrický ohřívač). V současné době mám tarif D02D.
Požádal jsem o změnu tarifu na D57D, obdržel jsem: "SMLOUVA O PŘIPOJENÍ ODBĚRNÉHO ELEKTRICKÉHO ZAŘÍZENÍ K DISTRIBUČNÍ SOUSTAVĚ".

Mám starý rozvaděč, musím ho vyměnit?

Plánuji modernizovat instalaci, i když letos bych se chtěl vyhnout nákladům. Instalace je spravna, i když nesplňuje dnešní standardy.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Josef Hodboď16.12.2019 20:17
jarda jarda13.11.2019 18:02

Příspěvky
Autor: Josef Hodboď
Datum: 16.12.2019 20:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123662
reakce na ...
Výměna nebo zachování rozvaděče bude záviset na posudku revizního technika. Protože pro sazbu D57D budete muset mít od rozvaděče samostatný obvod k TČ, jehož provoz bude blokovatelný = odpojitelný dle aktuálního stavu řízeného HDO. Možná i pro ty ohřívače, to závisí na posouzení poskyzovatele tarifu. Takže změny z rozvodu elektřiny a rozvaděči, minimálně instalace přijímače HDO, jsou nutné. Je možné, že tyto změny revizní technik podmíní změnou rozvodů na současný bezpečnostní standard. Takže nejlepší cesta je se domluvit s elektrikářem, který má svého "dvorního" revizního technika.
Jinou cestou může být, pokud byste měl TČ s vlastním přijímačem HDO, některé elektrické výrobky jsou takto koncipovány. To by musel elektrotechnik prověřit. Ale i tak se musí HDO do rozvaděče instalovat a k TČ přivést signální vodič od HDO v rozvaděči.
V každém případě, bez elektro revize vám tarif nepřiznají.

Autor: jarda jarda
Datum: 13.11.2019 18:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105814
reakce na ...
Podminky mas napsane v te smlouve, co musis splnit...

Pripadne se lze spojit na technika a s nim to konzultovat

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama