Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

BZP + norma pro najezdy pro kocarky do nizkopodlazniho paneloho BD

Autor: Tadeas Palusga
Datum: 21.10.2019 13:33
uživatel: 131085


Zdravim .. Nevim jestli je to spravne tema, ale snad jsem se trefil.

Objekt:
* Panelovy dum, 4 NP, bez vytahu, 16 bytovych jednotek, s VNEJSIM schodistem (celkem 6 stupnu).
* Pruchozi sirka (od zabradli k zabradli) 175 cm

Problem:
* Chtel bych zajistit najezdy pro kocarek pro toto vnejsi schodiste, kocarky maji +- 60cm rozchod, s rezervou tedy potrebna sirka najezdu alespon 70cm. Tedy po instalaci najezdu by zbyl pruh pro pruchod cca 100-105 cm

Otazka:
* Jak se k tomu stavi pozarni legislativa?

** Pozarni predpisy stanovuji minimalni pruchodnou sirku X * 550mm, kde X je nejaky celociselny koeficient poctu osob naraz prochazejicich. Pokud dojde k instalaci najezdu, zustava z pohledu pozarnich predpisu a norem zachovana pruchodna sirka schodiste? Jak zjistim, jaky ma nas panelovy BD koeficient pro vypocet minimalni pruchodne sirky?

** ČSN 73 4130 pote pravi, ze minimalni pruchozi sirka hlavniho schodiste pro BD je 1200mm. Je vstupni schodiste do domu brano jako hlavni schodiste? A opet, mohou najezdy pro kocarek zasahovat do pruchodne sirky schodiste?

---

Bohuzel nejsem stavar a v tech pojmech a vyrazech se dost ztracim (netusil jsem, ze schodiste jsou takova veda). Nasel by se nekdo erudovanejsi, kdo toto jiz resil?

---

V pripade, ze bychom nebyli schopni normu takto splnit, predpokladam, ze neni moznost dostat z teto normy vyjimku (nebo se pletu)?...

---

Dekuji za jakoukoliv odpoved nebo osvetleni problematiky.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama