Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Změna užívání stavby a následná kolaudace

Autor: Veronika Palowská
Datum: 23.10.2019 11:11
uživatel: 131095


Dobrý den,

Upravuji bývalou kavárnu na prodejnu ryb a rybí bistro. Přestavba interiéru neobnáší žádné změny v nosné konstrukci, v podstatě se jedná jenom o práce typu "místo koberce přijdou dlaždice" apod.
V objektu se bude jídlo nejenom prodávat, ale i vyrábět. Kvůli tomuto faktu mi několik úředníků řeklo, že je nutné prostor rekolaudovat, resp. zažádat o změnu v užívání stavby a následně ve druhém kroku objekt zkolaudovat na nový způsob užívání.
Bohužel na stavebním úřadě mi nebyli schopní tento postup potvrdit, ani mi nedokázali říct, zda jde tento proces udělat pouze v jenom kroku, tedy v jedné žádosti zažádat jak o změnu v užívání stavby, tak ke kolaudaci (vzhledem k minimálním úpravám stavby, skutečně jen přestavujeme interiér).
Prosím vás o radu: je skutečně nutná změna užívání stavby (např. podle požárního technika to nutné není, podle veterinářů to ASI nutné je)? A lze proces zkrátit na jednokolový tak, že v rámci jedné žádosti chci uvést změnu užívání stavby a rovnou i prostor znovu kolaudovat? Není možné prostor pouze zkolaudovat s tím, že nároky na kavárnu jsou stejné jako nároky na prodejnu ryb (ještě před kavárnou byla tam byla prodejna textilu), pouze přidat "výrobu potravin"?
Budu neskutečně vděčná za jakékoliv rady.

Pěkný dne,
Veronika P.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Vladimír Buk
Datum: 01.11.2019 11:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100029
reakce na ...
Pani Veronika, zapoměla jste na nejdůležitější orgán a to je hygienik. Pokud tam bude bistro, tak musíte splnit možná několik dalších hygienických požadavků, které asi Vaše bývalá kavárna neměla v povinnostech

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama