Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Betonový sokl pod žulovou násšlapnou desku - boční vchodové dveře

Autor: Martin Molnar
Datum: 24.10.2019 12:06
uživatel: 131107


Fotogalerie:

Dobrý den ,

mohl by mi zde prosím někdo poradit, zda je "dobrý nápad" (nic jiného mě totiž nenapadá) udělat sokl pro schod z žulové desky (tl. 40 mm, nášlapné v rozměru 400 x 800) z materiálu Liapor Mix Final:

https://obchod.liapor.cz/products/liapor-mix-final-lehky-beton-30-l-23-kg

Jde o to, že po ošalování nechci použít do těla soklu klasický beton (který by byl tepelným mostem, a dělal bych v přímém přechodu do vysekaného Porothermu asi neplechu), ale beton který obsahuje keramzit. Volal jsem výrobci a ten mi v podstatě tento produkt doporučil s tím,že sice není k tomu přímo určen,ale že by mohl pro tento účel posloužit (má větší pevnost než klasický Liapor Mix) - byť se přes dveře bude pouze chodit a tak to místo nebude nijak zatěžováno.

Celý prostor jsem vyčistil, osekal, zařezal izolaci a nyní bych to tedy do bednění vylil betonem. Jedinou izolací by pak byla nopovka před betonový sokl proti vlhkosti po odšalování.

Beton bude v okapnicovém chodníku kde je sucho.

Je tento postup dosatečný? Neopomněl jsem třeba něco?

Děkuji Vám mnohokrát za názor - fotky místa jsou v příloze.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama