Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

prosba

Autor: Jana Šmejdiřová
Datum: 24.10.2019 12:48
uživatel: 131106


Dobrý den!
Jak se zachovat, když je sice podepsaná smlouva se společností Terra Group, ke které jsme ještě nepřešli, a smlouva je podepsaná přes rok, ale našli jsme lepší společnost, než je Víše uvedena. Ráda bych všěděla zda jsme povini nastoupit k terra group nebe jít hned t té druhé.
Děkuji za radu jana

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jana Šmejdiřová14.04.2020 10:00
Tomáš Zdychynec04.11.2019 21:12
Roman Kosa31.10.2019 11:49

Příspěvky
Autor: Jana Šmejdiřová
Datum: 14.04.2020 10:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131106
reakce na ...
Dobrý den§
Prosí o radu jak se zachovat, když je sepsaná smlouva se společnosti o dodávkách energii, která nám energie ještě nezačala dodávat, ale poslali odstoupeni od smlouvy podle §11 a odst.3.
Dnes mi přišel od nich dopis, společnost akceptuje tento zákon, ale námi zaslanou žádost o ukončení smlouvy v dodávkách energii tímto nenastane.
Je tu je ještě poznámka,že po ukončení smlouvy by mohlo dojít k neoprávněnému odběru energii, ale to prostě není v plánu, jelikož nám tato společnost nevyhovuje.
Děkuji a nashledanou šmejdířová

Autor: Tomáš Zdychynec
Datum: 04.11.2019 21:12 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131182
reakce na ...
Dobrý den,

pokud byste měla zájem, rád Vám v tomto případu pomůžu. Nebyl by to první případ, kdy bychom řešili nekalé jednání aukční společnosti či nevýhodnost smlouvy. Pracuji v energetické společnosti elyn.cz, která nepořádá žádné aukce, klienti nejsou zaháčkováni žádnou smlouvou a dokonce si o dodavateli rozhodnou z například 3 variant, které vyšly nejlépe (ev. pokud klient chce někoho konkrétního, není problém) a ještě můžete odstoupit do 14 dnů. Ale vážně, pokud si nejste jistá tím, co jste podepsala nebo jaká práva ze smlouvy vyplývají, podívejte se na naše stránky a prostřednictvím formuláře se na nás obraťte a my se Vám budeme snažit pomoci, zdarma. 😊 Hezký den.

Autor: Roman Kosa
Datum: 31.10.2019 11:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118737
reakce na ...
Pokud je mi znamo, Terra Group jako takova neposkytuje (a ze zakona ani nemuze poskytovat) sluzby spojene s dodavkou/distribuci energii, jelikoz neni dodavatelem. Terra group je pouze firma poradajici energeticke aukce (alespon se tak naoko snazi vystupovat). Jejich zpusob fungovani je v kostce takovy:
- s duverivym clovekem (vetsinou senior) uzavre tzv. prihlasku do energeticke aukce, jejiz soucasti je i Plna moc. Plna moc tuto spolecnost opravnuje k uzavirani i ruseni smluv s dodavateli energii pro odberna mista daneho cloveka
- Terra Group "usporada" aukci... vetsinou spociva v jednoduchem vyberu dodavatele, ktery jim za novou ovecku zaplati nejvyssi provizi
- soucasti prihlasky Terra Group je samozrejme povinnost cloveka uzavrit s "vitezem" aukce (dodavatelem) smlouvu, samozrejme nevyhodnou a na 3 roky. Vetsinou to maji tihle smejdi udelane tak, ze tu smlouvu uzavrou primo v provozovne dodavatele, takze vy jako spotrebitel ji nemuzete ukoncit bez sankce ve lhute 14 dnu.
- vam nezbude nic jineho, nez se skripenim zubu smlouvu s "vysoutezenym" dodavatelem akceptovat, jelikoz nemate realne jinou moznost ji vypovedet (leda ze by se dodavatel dopustil hrubeho poruseni Energetickeho zakona)
- jakmile jste u noveho dodavatele, muzete bez skrupuli vypovedet prohlasku k energeticke "aukci" a hlavne vypovedet Plnou moc, jinak vas oskubaji zase.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama