Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Dřevo s plísní

Autor: Kuba Kubaa
Datum: 25.10.2019 21:52
uživatel: 131076

Zdravím.
První rok bydlím na chalupě a dřevo si z lesa težím sám. Je tu spoustu pěkných popadanych kusů, staré řekl bych z letoska nebo loňska.
Ale ze spodu od mechu je dřevo cele pokryté bílou plísní. Muzu ho normálně narezat, nastipat a dat mezi ostatní sušit, nebo ho mám nechat být? Dřevo je úplně čerstvé.
Děkuji za odpověď

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 25.10.2019 22:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110233
reakce na ...
Zdravím
Má zkušenost je taková, že jsem tyto kusy normálně nařezal na polínka a vyskládal do venkovního dřevníku, kde normálně vyschly a pak spálil, kousky mechu plíseň ze spodu, neměl jsem s tím žádný problém.....
PS: Důležité je, aby dřevo dobře větralo bylo na suchém krytém místě, mech plíseň uschly opadaly, dřevo normálně shořelo.... Výhodou sbíraného dřeva je, že schne "rychleji" než to co pokácíte nebo ořežete, tím že totiž leží pod stromy je uvnitř již "suché" jakoby "předsušené" a vlhkost je většinou spíše "povrchová", schne tedy mnohem rychleji než dřevo "čerstvé", tudíž se oplácí sbírat i spadané větve nebo ořezané po těžbě které se často nechají ležet, méně práce se zpracováním i sušením, když štípete celé kmeny , získáte sice větší polena které na žhavém déle vydrží ovšem investujete také více energie a času na zpracování a sušení....

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama