Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Dodělávka věnce na domě

Autor: Michal Roupec
Datum: 28.10.2019 20:57
uživatel: 119088

Fotogalerie:

Dobrý den,

příští rok mě čeká rekonstrukce střechy a dodělání věnce. Dům 13x8. obvodové zdivo je tl.600, kámen s cihlou.

V projektu mám takto navržený věnec. Vlevo je podélná a vpravo příčná zeď. Netuším jak provést ten úskok a armování. Na podélné straně bych ho i oželel, k ničemu tam není ale na příčné stěně budou na tom nízkém konci uložené stropní trámy. Ta nízká část má 150mm na výšku.

Druhá věc která mě trápí je postup prací. Momentálně je vnitřek domu vybourán a nejsou tam žádné nosné stěny ani strop. jen obvod. V plánu mám přiznaný překládaný strop, ale ten bude hodně pracný. Mám obavu o dokrytí celého domu na delší dobu. Hodilo by se mi, kdyby bylo možno udělat jen tu část pod trámy, udělat strop a teprve pak po něm chodit, udělat věnec a střechu. Je to nějak možné?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Michal Roupec29.10.2019 16:56
Michal Roupec29.10.2019 07:26
Jozef Homola28.10.2019 21:37

Datum: 29.10.2019 07:26 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ano mate pravdu, uprostred jsou (budou) dve nove nosne steny tl.300. Je to stara chalupa, takova ta klasicka trojdilna dispozice. Na tech zdech bude taky venec a na nem budou lezet stropni tramy (vsechny v podelnem smeru).

Bude venec, nadezdivka a druhy venec se zatazenim do stitovych a vnitrnich zdi aby se tyto sily eliminovaly.

Autor: Michal Roupec
Datum: 29.10.2019 16:56 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Fotogalerie:
Přidávám ještě podélný řez pro vyjasnění

Autor: Jozef Homola
Datum: 28.10.2019 21:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Věnec na domě dlouhém 13 m by měl být věncem provázán 2x příčně kromě čelních zdí.
Kromě toho se musí řešit záchyt vodorovných sil od krovů, pokud tam vznikají.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama