Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Teplota v technické místnosti s krbem se zadním přikládáním.

Autor: Petr Vrabec
Datum: 30.10.2019 08:07
uživatel: 131140

Fotogalerie:

Dobrý den,

měl bych dotaz na někoho, kdo má krb se zadním přikládáním z technické místnosti. Zajímala by mě teplota v technické místnosti během topení v krbu. Nepotřebuji přesnou teplotu, ale spíše jestli tam vzniká nějaké větší teplo, že se místnost přetápí.
Plánujeme krbovou vložku s obestavbou, která bude spíše posunutá směrem do obýváku, takže do technické m. by měla zasahovat jen minimálně viz. příloha. Ještě dodám, že technická místnost má 8,6 m2.

Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Petr Vrabec30.10.2019 16:38
Pavel Wolf30.10.2019 10:43

Datum: 30.10.2019 10:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126740
reakce na ...
Zdravím nepíšete o jaký výkon krbu se jedná a jak jsou izolována přikládací dvířka. Podle mě tam bude docela teplo. Hlavně bude důležité jestli nebude docházet při přikládání uniku spalin do místnosti asi bude nutné odvětrání. Moje poznámka jestli se jedná o hlavní zdroj tepla tak se zamyslete v poměru k TZ kolik budete muset toho dřeva do tech. místnosti nanosit a spálit z domu bude kotelna. Hodně zdaru.

Autor: Petr Vrabec
Datum: 30.10.2019 16:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131140
reakce na ...
Ztráty budou okolo 5kW a krb ještě není vybrán. Spíš mi šlo o nějakou zkušenost nebo radu co čekat. Nepotřebuji úplně přesné informace.
Jinak plánujeme rekuperaci v domě, tak odvod spalin z technické místnosti by měl být vyřešen(je tam i okno + dveře ven např. na nošení dřeva) a krb bude doplňkové topení k podlahovce. Ale pokud to půjde, tak bych chtěl, aby krb byl primární. :)

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama