Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Napojení asfaltových pásů při nevhodném překrytí

Autor: Josef Moravec
Datum: 07.11.2019 09:24
uživatel: 131191


Stavební firma položila hydroizolaci a radonovou izolaci pod zeď tak, že vrchní radonová lepenka končí stejně s hranou hydroizolační lepenky. Přesah od zdi je tedy u obou 13 až 14 cm. Pro napojení spodní hydroizolační tedy chybí přesah.
Proto předpokládám použít jako přechod užší, cca 33 cm pásy, které zasunu pod radonovou lepenku,aby vznikl viditelný přechodový pás cca 15, ale spíše vyjde 20 cm, na který se pak napojí asfaltové pásy standardní šířky 1 m.
Otázka zní, jak spojit přechodový hydroizolační pás s tou stávající hydroizolační lepenkou.
Standardní řešení je svařit lepenky plamenem. Ale jak při tom nepoškodit tu radonovou.
Jako další možnost je použít lepidlo za studena, např. DenBraven DENBIT BOND. To má psanou max teplotu 60st. Lepidlo Paramo PARASTICK snese teplotu až 80st., ale prodává se jen balení 8,6 kg. To uvádím proto, že navazující pásy předpokládám přivařit. Lepidlo bude sice "až" pod lepenkou, ale stačí to?
Hlavní otázka je svařovat, nebo lze lepit?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama