40cm cihla + 5cm Polystyren = má to smysl?

Rubriky:

Reklama
RM Radim Maderka @radim.maderka před 4 roky12.11.2019 18:55:00
40cm cihla + 5cm Polystyren = má to smysl?

Čaute borci,

koupil jsem starý barák z 50-60. let, obvodové zdivo 40cm plná pálená cihla, na tom majitel dal 5cm polystyren+silikonová omítka. Okna dvojskla, na půdě nad stropy 30cm vata, stropy snížené SDK + dalších 10cm vata s parotěskou. Polovina domu podsklepena - ze strany sklepa 10cm polystyren, druhá nepodsklepená polovina podlahy beton bez zateplení.

Můžete mě nějaký chytrý borec vypočítat, jestli má smysl těch 5cm polystyrenu na fasádě sundat a dát tam 15cm PS?

Jestli se to vyplatí, drbat se s tím, o kolik se sníží tepelná ztráta domu. Tiskárna na peníze se mi rozbila :)
V současnosti podle spotřeby paliva minulého majitele a přepočtu na kw a plochu mě to vychází 6.5-7kw.
Víc vypočítat nevím jak.

Druhá věc je problém s vchodem do domu - ten je řešen přilepenou verandou zevně k domu na východní straně. Veranda je přizděna k domu z plných cihel, tl. zdi 15cm včetně omítky + 5cm na fasádě. Veranda má rovnou střechu z betonových překladů, nahoře oplechováno. Zateplení stropu je zevnitř 5cm polystyren.
Problém = teď při teplotě pod 10°C jsou rohy obvodových zdí u podlahy verandy vlhké.
Podlaha není zateplená, je tam dlažba.
Otázka zní, co s tím? 15cm cihla + 5cm PS je asi dost málo. Má smysl, to strhnout a dát třeba 15cm PS?

Co ta rovná střecha verandy - jak to zateplit - zevnitř SDK podhled s vatou? Můžu tam narvat 20cm vaty. Nedovedu si představit, jak by šlo zateplit rovnu střechu zvenčí.

Za pomoc se odvděčím poděkováním a třeba i meruňkovicí :)

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.