Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Jakého dodavatele plynu pro domacnost si vybrat?

Autor: Tomek LUPEK
Datum: 17.11.2019 17:00
uživatel: 110393


Dobrý den přátele. Poraďte.
Máte někdo zkušenosti s obchodníkem prodavajícím plyn pro domacnosti ze Sviadnova jedna se o společnost LUMIUS na kalkulačce energii jeho nabídky na plyn jsou velmi výhodné. Čekám na Vaše rady, tak abych nenaletěl plané sliby, a stím související problémy.

Všem děkuje Lupek

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Robin Lejsek20.11.2019 22:05
Libor Kniezek20.11.2019 09:34

Příspěvky
Autor: Robin Lejsek
Datum: 20.11.2019 22:05 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129834
reakce na ...
Dobrý den, pane Lupku
o společnosti Lumius vím, ale žádnou zkušenost s nimi nemám. Nedávno zde byla zpráva o nových nabídkách pro domácnosti (viz odkaz na konci příspěvku), zatím byl podle všeho dodavatelem zaměřeným spíše na dodávky energií pro firmy. Etický kodex obchodníka podepsali a firma existuje už docela dlouho, což asi nebude náhoda. Nezbývá než doufat, že ceny, které nabízí, jsou schopni garantovat - v tomto směru těžko soudit, protože i pro mne jde o nové jméno a podle všeho půjde zatím spíše o menšího dodavatele a ti bývají občas náchylní k problémům. Což neberte jeho nějaké strašení nebo pokus Vás odradit - jde jen o konstatování.
Ale jako významné plus vidím už to, že se zde na TZB objevila o tomto dodavateli a jeho nabídkách zmínka - to obvykle už něco znamená a autor článku p. Schindler by nejspíš nepsal o něčem čemu by nevěřil, protože je to člověk, který se v této oblasti pohybuje už spousty let.
Nevím, jak to máte se smlouvou o svého stávajícího dodavatele (zda jde o dobu určitou či neurčitou), ale pokud Vás v tomto směru nic netlačí, tak bych se změnou dodavatele raději ještě chvilku počkal, protože se blíží konec roku a s ním i změny ceníků, které se od ledna dají postupně očekávat u všech dodavatelů - včetně společnosti Lumius. https://www.tzb-info.cz/ceny-paliv-a-energii/124826-novy-obchodnik-v-kalkulatoru-lumius

Autor: Libor Kniezek
Datum: 20.11.2019 09:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127631
reakce na ...
Dobrý den.
Ze svého zaměstnání, kde mám m.j. na starost nákup energií mám následující zkušenosti:
- LUMIUS - velice spolehlivý a seriózní obchodní partner
- Bohemia Energy - nespolehlivý a neseriózní partner
Jedná se o zkušenosti business klientely a nemohu vyloučit , že se jednalo "jen" o přístup konkrétních lidí v obou firmách.
Cenově porovnat nemohu.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama