Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Svištění větru pod střechou u dřevostavby

Autor: Tereza Švarcová
Datum: 19.11.2019 22:21
uživatel: 131282

Dobrý den, prosím o radu. Máme roubenku na větrné hůrce. To, že tu pořád fouká je takový standard. Že je to slyšet krz okny a rohy, ok. Co mě však trápí je to, jak je slyšet v podkroví "svištění" větru nejspíš ve větrací mezeře pod taškami (nad folií). Pod tím je 26 cm vaty a osb desky. Máme obytné podkroví, spíme tam. Vždy, když je poryv, slyším venku, chvíli po té je slyšet svištění větru nad hlavou. Je to takové postupné "foukání do flašky". Máme větrací tašky + mezera u okapu. Jde s tím něco udělat? Víc izolace? Vyndat nějaké větrací tašky, aby jich nebylo tolik? Už uvažuju i nad tím je nějak na zimu aspon zacpat, protože mě z toho hluku jinak klepne :D Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Šimon Mudrý18.02.2020 08:21
Tereza Švarcová15.02.2020 23:07
Šimon Mudrý14.02.2020 13:34

Datum: 14.02.2020 13:34 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131912
reakce na ...
Máme to samé a silnější vrstvou vaty si asi nepomůžete - máme 32 cm. Ten vítr vniká po okapnici, pak mezi taškami (více pokud jsou betonové - nemají tak těsné zámky jako pálené tašky) a nahoře u větraček. Vám (i nám) ale spíš vadí ten vítr co se žene po fólii nahoru, jenže s taškama nic neuděláte, pak leda připevnit a nějak naohýbat plech u pásů proti ptákům - u okapnice. Jenže větrat to musí.

Autor: Tereza Švarcová
Datum: 15.02.2020 23:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131282
reakce na ...
Dobrý večer, díky za reakci. Ano, to je tím prouděním vzduchu ve větrací mezeře pod taškami. My jsme nakonec koupili akusticky absorbující a pohlcující materiály a zkusíme to v jednom pokoji, jak to bude fungovat a uvidíme. Je to dost otravné a "strašidelné", nechci, aby se mi pak děti bály být v pokojíčcích. Já sama musím spát se špunty do uší :/ Jen nechápu, že to prostě jinde neslýchám, a to jsme byli v pronájmu taky v podkroví a tam určitě tak izolační vrstva nebyla. Vy prosím máte dřevostavbu? I když pořád si říkám, že podkroví kromě zděného štítu je stejné jako u zděénho domu...a že to na to vliv snad mít nemůže ....

Autor: Šimon Mudrý
Datum: 18.02.2020 08:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131912
reakce na ...
Dobrý den, ano dřevostavbu, ale nemyslím si, že to má na něco vliv. Jak píšete, konstrukce střechy a provedení je stejné jako u zděného domu. Ve starších domech to tolik neprofukuje, protože se odvětrání zkrátka neřešilo tolik jako dnes, nebo byl provětrávaný celý prostor půdy.
Existuje modrý akustický sádrokarton.
Jinak nejsem odborník na střechy, jen stavitel, co postavil dům. Raději si počkejte na vyjádření někoho erudovaného.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama