Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Odtok pračky do sifonu

Autor: Šárka Klimentová
Datum: 20.11.2019 10:06
uživatel: 131287

Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3
Dobrý den,

jsem absolutní laik, ale ráda bych pomohla babičce v řešení zapáchajícího odtoku odpadu z pračky řešeného do vany.

Byt je starý, je v něm předrevoluční elektřina, umakartové jádro, atd. Takže je všechno o to pro mě horší a i proto, že se byt pronajímá, není celková rekonstrukce firmou reálná.

Takže chci zbavit byt aspoň toho zápachu z pračky a zajímá mě, jestli pomůže když se trubice z pračky povede přímo do sifonu pod vanou. Přidávám obrázky, abyste si utvořili představu a prosím, pokud někdo ví, jak problém vyřešit, budu moc ráda. Potřebuji si jen upřesnit, co je potřeba, sama se do toho pouštět nehodlám :-)

Děkuji předem za rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Šárka Klimentová21.11.2019 07:46
Petr Stoll20.11.2019 21:15
Šárka Klimentová20.11.2019 17:44
Jarda Kondor20.11.2019 17:23
Šárka Klimentová20.11.2019 10:20

Datum: 20.11.2019 21:15 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100221
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4 obrázek č. 5
Dobrý večer, babička má u vany otočné umyvadlo, takže by řešením mohlo být vsazení odbočky HT do odtokového potrubi (mezi vanovým sifonem a stoupačkou kanalizace).
Na fotografii můžete vidět vsazení tohoto pračkového sifonu do odtokového potrubí od dřezu.
Nejlepší by bylo připojovací potrubí kompletně předělat, včetně výměny vanového sifonu, a použit k tomu potrubí HT.

Datum: 21.11.2019 07:46 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den,

mockrát vám děkuji za rady i s fotkami! To je přesně, co jsem potřebovala vědět. Samozřejmě ideální by vůbec bylo celou koupelnu předělat i s umakartovým jádrem za nímž je kuchyň, ale to je prostě komplikované, i když by vůle z naší strany byla. Ještě jednou děkuji a přeji pěkný den.

Datum: 20.11.2019 10:20 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Autor: Jarda Kondor
Datum: 20.11.2019 17:23 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128723
reakce na ...
Pokud voda z hadice vytéká do pračky, tak tím nic nevyřešíte. Pokud smrad vychází z hadice, tak je potřeba vyčisti filtr. Není ta hadice zbytečně dlouhá? Se divím, že odtéká voda z umývadla - jak je promáčklá ta odpadní trubka.

Datum: 20.11.2019 17:44 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zdravím vás, špatně jsem se vyjádřila. Ten zápach nejde z pračky jako takové, ale z vody, která teče do vany. Filtr jsem vyčistila, kam to šlo už předtím, než jsem si přečetla vaši odpověď. Řešení to ale není, ráda bych aby ta voda odtékala přímo do odpadu a ne do vany. Myslíte, že je to možné? Koupit nějaký kus k tomu sifonu, rozbočovač, nebo něco podobného? Taky, pokud je hadice dlouhá, má to na něco vliv? A máte pravdu, ta trubka je prazvláštně prohnutá, ale voda naštěstí odtéká jak má a neprotéká. Tam problém, alespoň zatím není.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama