Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Flek na fasade po rekonstrukci terasy

Autor: Daniel Pospisil
Datum: 20.11.2019 15:15
uživatel: 131291


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Zdravim,

meli jsme terasy ve velmi spatnem stavu - teklo jak do bytu, tak do fasady. Po odbornem posouzeni firma navrhla celkovou vymenu skladby terasy (terasa byla stavena nekdy v 60l. minuleho stoleti). Tak se tedy stalo - bylo vymlaceno vse az na nosnou konstrukci a bylo provedeno zatepleni a hydroizolace pomoci asfaltovych pasu. Posledni vrstva je dlazba do tercu.
Bohuzel 2 dny pred predanim dila se na fasade objevily fleky (v mistech, kde byly i pred rekonstrukci - zadne nove, jen trochu jiny tvar nez si pamatuju). Tyto fleky behem 1 - 2 dnu temer vyschnou. Zhotovitel vse proveril a tvrdi, ze izolace je v poradku. Stavebni dozor bohuzel taktez nevidi kudy by tam mohlo tect a tak prichazi na radu ruzne divoke teorie - aktualne, ze jen tato cast fasady meni barvu pri desti diky predchozimu poskozeni a ze tedy z terasy nezateka. Bohuzel fleky se pri kazdem desti objevi znovu - ale nijak se nerozlejzaji.
Chci se tedy zeptat jak dale postupovat? Dali jsme nemale penize za realizace, studie, stavebni dozor a cekali jsme, ze vse probehne bez problemu...

Diky za kazdou radu.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Daniel Pospisil28.11.2019 13:29
Dětřich Danek21.11.2019 09:39

Příspěvky
Autor: Dětřich Danek
Datum: 21.11.2019 09:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121185
reakce na ...
Dělali jste něco s vodorovnou izolací? Pokud tam byl flek před renovací a je tam i nyní, tak usuzuji, že nikoliv.

Autor: Daniel Pospisil
Datum: 28.11.2019 13:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 131291
reakce na ...
Co si mam predstavit pod vodorovnou izolaci u terasy? Google mi nasel pod timto terminem izolaci domu od zeminy, coz jste asi na mysli nemel - terasa je ve vysce cca 10m nad zemi.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama