Dakon KS24 R porucha č.0

Rubriky:

Reklama
JB Jiří Budějovský @jiri.budejovsky před 4 roky20.11.2019 21:31:00
Dakon KS24 R porucha č.0

Kotel nespecificky přejde do poruchy 0. Cca jednou za pár dní, nenacházím nějaké pravidlo poruchy.
Popis v příručce: Porucha některého teplotního čidla, přerušena pojistka F3, havarijní termostat je rozepnutý
po RESETu poruchy normálně naběhne a topí.
Před měsícem se asi 3x vypouštěl systém, výměna boileru a radiátorů. Kotel není přetopený.
Pojistka F3 na desce je asi hloupost, nepředpokládámm, že je bimetalová.
Čidla teploty nebo havarijní termostat, i když kotel rozhodně nemá 105°C?

UPDATE:
týden uběhnul, někdy chyba byla, někdy ne, v pátek nasazeny nové NTC senzory a dnes (sobota) při vypínání kotle opět chyba nula.
Vždy když jsem dokázal zjistit pád do chyby v reálném čase, tak to byla změna režimu. Jindy jsem kotel "našel" v chybě, ale jak se do ní dostal nevím.
Dnes navíc jeden poznatek, cca minutu kotel nešel restartovat, Po cca minutě šel normálně resetnout a když jsem mu zadal příkaz top, tak normálně začal topit. Hysterezní prvek je havarijní bimetal. Bohužel se mi nepodařilo kotel oddeklovat tak rychle, abych změřil jeho stav. Kotel je "vestavěn". 105°C kotel určitě neměl, požadovanou teplotu měl cca 53°C a rozhodně nevařil ani při vypínání. Jakmile měl přestat topit, (příkaz termostatu)tak režim TOPENÍ 5, skočil na "sekundu" na 7 (doběh čerpadla TOPENÍ) a sedmička se "pořádně" nerozsvítila a Porucha 0.
UPDATEII:
Tak nyní normálně vypnul, ale vypnutí bylo 5-3-7-VYP. Tedy provoz, předzapalování, doběh, vypnutí
Když předtím padl do chyby, tak myslím 3 chyběla.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

11 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.