TZB-info - Přehled nových ČSN v oboru…
V následujícím stručném přehledu jsou uvedeny vybrané nové ČSN a změny ČSN ze září a října 2019 související s oborem vytápění a příprava teplé vody (kromě některých norem výrobků). Jsou uvedeny…
Krásný dobrý den páni odborníci :), velice pečlivě si studuji Vaše diskuze, nicméně stejně mam jeden laický, holčičí dotaz :), proste si nevím rady.
Máme novostavbu, 180m plochy, patro, přičemž vytápěno je asi 160m,teplovodní podlahovkou, anhydrit. Tepelné ztráty 6,4. Kotel protherm ray 9kw (chtěli jsme více, ale přesvědčili nás, že tento stačí). Původně jsme chtěli TC, nicméně z finančních důvodů jsme museli jít nakonec do elektrokotle. A má otázka zní: je lepší aby kotel běžel stále, dejme tomu ohrival na 35 stupňů? Nyní totiž mame od topenare nastaveno 45,což jak jsem zjistila je fakt moc. Ale funguje to týden tak, ze kdyz teplota klesne, kotel se zapne (pokojovy termostat), coz se ale děje jen cca od jedenacati dopoledne do třeba peti hodin. Pak to vypne a už nic. Teplo tu je, nemám žádný problem s pocitovou teplotou, i ráno je to v klidu, ale říkam si, ze těch 45 je šílené a zajímá mne, co je ekonomicky nejvýhodnější. Kdyby to bylo plus mínus, neřeším stokoruny, ale kdyby úspora v případě nižší teploty otopné vody a stálého běhu kotle mela být v desetitisicich, tak by me svihlo :)
Omlouvam se za, pro vás jistě laicky dotaz, a budu ráda za srozumitelné odpovědi :) dekuji
23 odpovědí
Zobrazit všechny reakceNevhodný příspěvek
Pokud chcete upozornit redakci na diskusní příspěvek, který svým obsahem porušuje pravidla diskusí na portálu TZB-info, klikněte na tlačítko Odeslat. V diskusích jsou nepřípustné zejména příspěvky vulgární, urážlivé a nesouvisející s tématem dané diskuse.
Vyberte způsob sdílení