Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Špatné měření teploty

Autor: Roman Vodrážka
Datum: 01.12.2019 09:03
uživatel: 110879

Dobrý den, prosím o radu. Mám regulaci Logamatic Buderus RC 35 a ukazatel venkovní teploty ukazuje na displeji o asi 8 stupňů více, když ho srovnám s venkovním lihovým teploměrem.
Má to vliv na vytápění domu? Nebo zobrazuje nějakou svou přepočítanou hodnotu a vytápí správně?
Mám ho dát opravit? Venkovní krabičku jsem otevřel a zkontroloval, zanesená není. Děkuji za radu.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Roman Vodrážka02.12.2019 21:04
Ondřej jjj01.12.2019 14:21
Pavel Wolf01.12.2019 09:57
Jaroslav Dítě01.12.2019 09:49
Mirek Svejda01.12.2019 09:37

Datum: 01.12.2019 14:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110009
reakce na ...
Fotogalerie:
Odpojte kabel z cidla venkovni teploty a zmerte odpor

Pak zmerte odpor kdyz kabel odpojite z kotle tak na nem

Tim zjistite zda meri dobre, popripade zda neni spatny kabel

Jinak mate urcite cidlo na severni strane? + pokud mate rc35 tak to je uz v buderusu historie... fungovalo to nekdy?

+ pokud se nepletu tadle stara korekci by nemela umet

Autor: Roman Vodrážka
Datum: 02.12.2019 21:04 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110879
reakce na ...
Děkuji všem za rady, vyzkouším a dám vědět.

Autor: Pavel Wolf
Datum: 01.12.2019 09:57 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126740
reakce na ...
Podle návodu co jsem koukal má regulace kalibraci jen prostoru. Venkovní čidlo by nemělo být ovlivňováno nějakým prouděním tepla z domu, mělo by být umístěno k severu tam kde nesvítí slunce. Zkontrolujte zda jsou svorky čidla dostatečně utažené a mají dobrý kontakt.

Autor: Mirek Svejda
Datum: 01.12.2019 09:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123537
reakce na ...
Pokud jinak normálně měří, tak to nevadí. Tyto teplotní čidla neměří moc přesně a navíc můžete mít chybu i v nevhodném umístění čidla. V nastavení lze obvykle nastavit korekční hodnotu. Na vytápění domu to nemá vliv, pokud samozřejmě máte správně nastavenou topnou křivku.

Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 01.12.2019 09:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Zde kromě kvality čidla záleží i na kvalitě připojení a průřezu a délce vodiče. Čidlo je vlastně termistor (odporová součástka reagující na změnu teploty) a pokud jsou v připojení nějaké přechodové odpory, tak výsledná hodnota může být zkreslena. Překontrolujte všechny spoje a krabičku čidla a spoje v ní.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama