DAKON DUA 24 CK - po zapálení plamene kotel přechází do chyby

Rubriky:

Reklama
TJ Tomáš Jakeš @tomas.jakes před 4 roky11.12.2019 03:08:00
DAKON DUA 24 CK - po zapálení plamene kotel přechází do chyby

Dobrý den,
prosím Vás o radu ohledně diagnostiky chyby na kotli DAKON DUA 24 CK. Po cca dvou vteřinách provozu zhasne plamen a rozsvítí se kontrolka chyby. Po resetu se chyba opakuje. Kotel někdy v provozu vydrží i delší dobu, řádově minuty. Druh provozu TUV či ÚT nerozhoduje, chyba vzniká v obou režimech.

Konkrétně se chyba projevuje následovně (režim ÚT). Kotel:
1. rozběhne oběhové čerpadlo,
2. spustí jiskření a pustí plyn,
3. dojde k zážehu a následně přestane jiskřit,
4. dojde k souběžnému zhasnutí plamene a rozsvícení kontrolky chyby.

Původně jsem si myslel, že se jedná o chybnou ionizační elektrodu. Nejprve jsem ji na test prohodil se zapalovací, poté očistil, přiohnul blíže k hořákům a nakonec obě vyměnil za nové. Nic nepomohlo trvale odstranit poruchu. Vodič je proměřen a je také v pořádku.

Ze zoufalství jsem vyzkoušel kde co:
1. Při běhu bez připojené ionizační elektrody je kotel v provozu cca 8 s, po celou dobu jiskří a následně přejde do chyby.

2. Překontroloval jsem i senzory teploty TUV a ÚT. Oba mají cca. 12 kOhm a reagují na změnu teploty.

3. Spalinový termostat je také funkční. Navíc po chybě stále běží oběhové čerpadlo a chyba vzniká i při proklemování.

4. Patrona trojcestného ventilu je měněna za novou cca. před měsícem a je funkční. K přehřátí nedochází. Chyba vzniká i při nízké teplotě 30°C i vyšší 60°C.

5. Chyba vzniká i při odpojené modulační cívce, která jinak začala mírně pískat. Kotel však moduluje.

6. Základní desku Honeywell (zelená deska, varianta bez LED) + řídicí elektroniku Honeywell S4565AF jsem prohlédl jen opticky a pomocí mikropájky opravil některé spoje na tišťáku, které se mi nezdály. Vše ovšem bez úspěchu. Náhradní desky nemám.

Nedokážete mi prosím někdo pomoci. Jsem již bezradný. Rád otestuji cokoli. Děkuji Vám za možné tipy.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

40 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.